Tinnitus v hlavě, mravenčení končetin, bolest na prsu a lopatce

  • Dotaz od: Martin Augustýn
  • Publikováno: 29.5.2012
  • uLékaře.cz

Dobrý den, je mě 24 let a přibližně od poloviny ledna tohoto roku trpím tinnitusem v hlavě, mravenčením všech končetin, bolestí pod levým prsnim svalem a na levé lopatce. Za tuto dobu jsem měl 2* chvilkovou slabost čimž myslím zamotání hlavy. Neurologické vyšetření OK, magnetická rezonance a rentgen páteře OK, ORL vyšetření OK, vyšetření na rehabilitaci OK. Nevíte jakým způsobem dál pokračovat při vyšetření a co by mohlo zapřičiňovat tyto potíže? Děkuji a přeji hezký den.

Odpověď odborníka:

Kromě neurologického vyšetření by bylo na místě provedení vyšetření na ušní ambulanci a zhodnocení funkce vestibulárního aparátu. Někdy se může jednat i o záchvatovou závrať, která je způsobena právě porucho nitroušního ústrojí. Jinak v 70% závratě vycházejí z krční patzeře. Pokud nález na ORL nebude positivní pokračovat v rehabilitační oéčbš na rehabilitačním oddělení pod kontrolou rehabilitačního lékaře a neurologa.

MUDr. Milan Navrátil
MUDr. Milan Navrátil

Specializace: Chirurgie a traumatologie
Pracoviště: Úrazová nemocnice v Brně

 
Líbí se vám odpověď?
+6 Ano Ne
 
 
Diskuze čtenářů Přidejte komentář jako první

Vstoupit do diskuze

 
 
 
Naposledy prohlédnuté hodnocení
Naposledy přečtené dotazy
 
Kam dál
Naposledy čtené:
Doporučený článek:

Soutěžte s Belcurou

 celý článek
Doporučený článek:

Soutěžte s Belcurou

Atopická, suchá nebo podrážděná pokožka bezesporu vyžaduje důslednou péči. Svědění v těchto případech dokáže být velice nepříjemné. Kůže je navíc zranitelná a náchylnější k...  celý článek

x