Tlak,bolest pod ušima,panty,dutiny

Dobrý den Asi před 3 roky jsem prodělal klasickou virózu se zánětem dutin od té doby mám neustále problémy.Několikrát do roka se mi vrací bolesti dutin s vodnatou rýmou která trvá i několik měsíců na to se váže nesnesitelný tlak ve spodní čelisti,přecitlivělost a krvácení horních zubů,praskámí a přeskakování v pantech,tlak pod ušima a vše končí bolestí v zátylku.Tento problém trvá někdy 14 dní,někdy 2 měsíce,pak odezní ale zase se bohužel vrátí.Žiju s tím sám nechci rodinu zatěžovat,když jsem si postěžoval u lékaře,nepomohl mi.Navštívil jsem neurologa,který mě poslal na nezbytné vyšetření(CT-mozek,panorama zuby,oční)vše negativ.Dostal jsem léky na migrénu,které nezabraly.Nevím jak to dál řešit ale můj stav se zhoršuje.Děkuji za odpověď.David

Odpověď odborníka:

Dobrý den, na dálku bez možnosti vyšetření vám mohu opravdu jen poradit: opakujte vyšetření na ORL ambulanci a neurologii, pokud máte problémy s otevíráním úst (zminte to na ORL, tato problematika spadá k nim nebo někdy na stomatologii), je možné, že máte artrosu nebo zánět ve skloubení temporo-mandibulárním /lze vyšetřit rtg snímkem a jinými metodami/ a také navštivte stomatologa a proberte s ním vaše krvácení (dásně krvácejí při zánětu dásní). Je možné, že vše spolu souvisí, ale spíše bych myslela na několik navzájem nesouvisejích problémů, které by se měly řešit postupně. Hezký den.

MUDr. Jana Leskovská
MUDr. Jana Leskovská

Specializace: Radiodiagnostika
Pracoviště: Rentgenoložka

 
Líbí se vám odpověď?
+2 Ano Ne
 
 
Diskuze čtenářů Nové téma | zodpovězené dotazy
Stejný problém. | Od: iveta | 12.4.2012 18:51
Dobrý den. Je mi 33let a mám stejný problém. Bolí mě panty,pak začnou dásně, zuby a někdy mi připadá, že mám z toho nateklé uzliny, přidává se i hlava. Hrozně mě to unavuje. Paní doktorka mi prohmatala krční páteř. Potom se mi točila týden hlava, zuby mám v pořádku a na ušním je také vše ok. Dál mě nikdo nikam neposlal.Tento problém mi začal před rokem a půl, ale jen občas. Momentálně mě bolesti drží už třetí týden a mám šílené kruhy pod očima. Také si nevím rady, ale poslechnu radu odborníka a nejdřív půjdu k mému neurologovi. Uvidím, jestli mi pomůže.

reagovat
 
 
 
 
 
Naposledy prohlédnuté hodnocení
Naposledy přečtené dotazy
 
Naposledy čtené: