Tlak na hrudní kosti

Již delší dobu mám pocit divného klepnutí v okolí sterna,lépe řečeno pod hrudní kostí a tlak v oblasti mečovitého výběžku.Při jednom z vyšetření jsem měl zvýšené D-dimery.Po CT plic mi na interně řekli,že z jejich strany je vše v pořádku.Jen prý mám v těle někde nějaký malý zánět a že to má řešit praktický doktor.Ten mi řekl,že počkáme až se něco objeví.Šel jsem tedy na interní ambulanci, a doktor mi nechal udělat rtg,sono, echo a zátěžový test srdce.Vše je v pořádku.Šel jsem tedy na gastroenterologii a tam podstoupil vyšetření sondou.Taktéž naprosto v pořádku.Problémy trvají dále, na klidu mi to nepřidalo.Praktický doktor místo aby hledal příčinu,napsal mi nějaké s prominutím patáky na nervy. Všemu tomuto předcházela srdeční tachykardie, která toto vše odstartovala. Může tento problém způsobovat hrudní páteř?Občas mne bolí a zároveň s ní mám tlak na sternu a mečovitém výběžku.Kkyž ho lehce zmáčknu, rozejde se do stran k tělu hrudní kosti tupá vzdálená bolest.Při zmáčknutí těla hrudní kosti se ozve zakřupání a dojde k částečné úlevě.Sem tam mám pocit točení hlavy, jako poruchy motoriky, celková slabost nebo vyčerpanost.Teď se přidal ještě zánět oka.Nevíte co se může dít.Nebo kam se mám obrátit se svým problémem? R

Odpověď odborníka:

Radku, jak píšete, byl jste vyšetřen tak říkají od hlavy k patě a na nic se zatím nepřišlo. Zvažoval bych tedy ještě 2 věci.
Za prvé, zkusil bych rehabilitaci, která může pomoci na zablokovaná žebra, či hrudní páteř.
Druhá věc, pokud tato nezabere, by měla být podle mě konzultace s lékařem psychosomatické kliniky. V dnešní rychlé době si to moc nemáme čas uvědomovat, ale naše osobní/pracovní/vztahové i emoční problémy se někdy projevují tímto způsobem. Někdy prostě jen stačí zvolnit tempo, nepracovat tolik, více se věnovat sobě, svým koníčkům, rodině, manželce, a tak dále. A někdy to velmi dobře pomůže.
Hodně zdaru, dr.Křehnáč

MUDr. Vít Křehnáč
MUDr. Vít Křehnáč

Specializace: Praktické lékařství
Pracoviště: JACH-TA s.r.o., Řež

 
Líbí se vám odpověď?
+1 Ano Ne
 
 
Diskuze čtenářů Přidejte komentář jako první

Vstoupit do diskuze

 
 
 
 
 
Naposledy prohlédnuté hodnocení
Naposledy přečtené dotazy
 
Naposledy čtené: