Tlak v oku, černá tečka a "mlha" před okem

Dobrý den, už nějakou dobu mě tlačí pravé oko a včera jsem si všimla, že mi při pozorování na bílý papír běhá před okem černá tečka pohybující se s okem a navíc mám před tímto okem jakoby mlhu. Navíc mě do toho už asi měsíc bolí svaly a klouby hlavně na rukách, tak jestli by to nemohlo mít nějakou spojitost. Děkuji za odpověď

Odpověď odborníka:

Dobrý den, bohužel neuvádíte nic o svém celkové stavu - léčíte se s něčím, máte dioptrickou vadu atd? Obtíže s očima a bolestmi kloubů a svalů mohou souviset může a nemusí. Černá tečka bude pravděpodobně neškodný sklivcový zákalek, který vzniká v důsledku věkem podmíněných změn sklivce. Mlha může projevem zánětu, problémem se sítnicí ale také jen dioptrické vady. Pokud dáme vše do souvislosti, tak by všechny obtíže mohla vysvětlovat například borelióza. Měla jste v poslední době klíště s následnými chřipkovými příznaky? Navštivte oftalmologa a on posoudí, zda je třeba další vyšetření, např. krevní odběry.

MUDr. Vladimír Korda, Ph.D.
MUDr. Vladimír Korda, Ph.D.

Specializace: Oční lékařství
Pracoviště: OFTEX oční klinika Pardubice a oční centrum Hradec Králové

 
Líbí se vám odpověď?
-1 Ano Ne
 
 
Diskuze čtenářů Nové téma | zodpovězené dotazy
Stejné příznaky | Od: Jana | 21.1.2015 14:45
Mám stejné příznaky, jako popisujete a zjistili mi tetanii. Vyzkoušejte větší dávky hořčíku (magnesium B6). Bolesti přešly celkem rychle, ale s okem mám stále problém.
reagovat
 
 
 
 
 
Naposledy prohlédnuté hodnocení
Naposledy přečtené dotazy
 
Kam dál
Naposledy čtené: