Tloustnutí po antidepresivu esoprex - co s tím?

Dobrý den, je mi 22 let a od listopadu 2009 se léčím na psychiatrii. Paní doktorka mi předepsala antidepresiva (Esoprex) po kterých sem hodně přibrala a přitom hubnu, ale váha pořád neubývá, mám 83 kg. Mám zvětšený krk (knedlík v krku), otoky nohou, velké břicho. Moje maminka se léčí se štítnou žlázou. Můžete mi poradit, co mám dělat. Děkuji.

Odpověď odborníka:

Možná Vás zklamu, ale má odpověď je prostá - navštívit svého praktického lékaře, vylíčit mu veškerá svá trápení, požádat o celkové vyšetření. Onemocnění štítnice je u žen poměrně časté, o funkci této žlázy je možné se informovat jednoduchým krevním testem. Bylo by také vhodné navštívit svého gynekologa, mezi endokrinními orgány jsou různé souvislosti. Prohovořte své obavy se svým ošetřujícím psychiatrem, antidepresíva rozhodně nevysazujte! Neostýchejte se, prosím.Lékaři Vás rozhodně nebudou nijak odsuzovat.

MUDr. Barbora Heřmanská
MUDr. Barbora Heřmanská

Specializace: Praktické lékařství
Pracoviště: Praktická lékařka pro dospělé

 
Líbí se vám odpověď?
-1 Ano Ne
 
 
Diskuze čtenářů Přidejte komentář jako první

Vstoupit do diskuze

 
 
 
Naposledy prohlédnuté hodnocení
Naposledy přečtené dotazy
 
Kam dál
 
 
Parazitární nemoci střeva
Články: Parazitární nemoci střeva
Parazitární nemoci nepazří...
Neopíjejte své spermie!
Články: Neopíjejte své spermie!
Že se nemá pít alkohol...
Endokrinologické vyšetření
Články: Endokrinologické vyšetření
Endokrinologické vyšetření...
Muzea, hrady, zámky .... 30.000 památek z celé ČR
Naposledy čtené: