Tmavá kůže pod očima

Dobrý den, prosím o radu. V posledních měsících pozoruji pod očima tmavé zabarvení kůže. Kruhy pod očima z nevyspání to určitě nejsou. Mám zelený zákal a pravidelně kapu Ganfort. Nemůže ta změna barvy souviset s tím? Už mě na "kruhy" upozorňuje i okolí. Děkuji.

Odpověď odborníka:

Dobrý den, zvýšení pigmentace v okolí očí může být důsledek užívání Ganfortu. Na příští kontrole konzultujte stav se svým oftalmologem, a pokud to Váš stav umožňuje, tak by bylo vhodné předepsat jiný preparát. Někteří pacienti udávají po vysazení reverzibilitu zvýšené pigmentace.

MUDr. Vladimír Korda, Ph.D.
MUDr. Vladimír Korda, Ph.D.

Specializace: Oční lékařství
Pracoviště: OFTEX oční klinika Pardubice a oční centrum Hradec Králové

 
Líbí se vám odpověď?
+7 Ano Ne
 
 
Diskuze čtenářů Přidejte komentář jako první

Vstoupit do diskuze

 
 
 
 
 
Naposledy prohlédnuté hodnocení
Naposledy přečtené dotazy
 
Kam dál
 
 
Šest tipů, jak se oblékat, aby citlivá pleť byla spokojená
Otrava hypnotiky
Články: Otrava hypnotiky
Hypnotika jsou léky, které...
Anémie neboli chudokrevnost
Články: Anémie neboli chudokrevnost
V lidském těle dospělého...
Muzea, hrady, zámky .... 30.000 památek z celé ČR
Prolaktin jako ochránce i zabiják
Články: Prolaktin jako ochránce i zabiják
Prolaktin je hormon, který...
Vitamín B1
Články: Vitamín B1
Co bychom měli vědět o...
Veřejné toalety – jsou opravdu takovou hrozbou?
Články: Veřejné toalety – jsou opravdu takovou hrozbou?
Někteří lidé se veřejným...
Pěšky nebo na kole - Tipy na výlety
Naposledy čtené: