Tmavě hnědá moč

Dobrý den! Týká se to mé mamky (61 let). Má už asi 4 týdny tmavě hnědou moč! Může to způsobovat lék, který začala užívat, ZEVESIN? Na netu jsem se dočetla, že barvu moči mohou ovlivňovat léky, bylo jich tam spousta i vypsaných, ale ZEVESIN tam nebyl ..... Kdyby měla nějaké onemocnění ledvin či jater, to by měla i jiné příznaky, ne? (bolesti, teplotu, ...) Jinak pije dostatečně. Děkuji za reakci

Odpověď odborníka:

Vážená slečno/paní Dagmar, Zevesin může způsobit infekci močových cest, a ta může vést ke změně vzhledu moče. Doporučuji Vám domluvit se na mikrobiologickém vyšetření moče k potvrzení anebo vyloučení uroinfekce. S pozdravem, MH.

MUDr. Milan Hrubý
MUDr. Milan Hrubý

Specializace: Nefrologie
Pracoviště: Všeobecná fakultní nemocnice v Praze 2, IV. Interní klinika, Ambulance nutriční podpory

 
Líbí se vám odpověď?
+1 Ano Ne
 
 
Diskuze čtenářů Přidejte komentář jako první

Vstoupit do diskuze

 
 
 
 
Naposledy prohlédnuté hodnocení
Naposledy přečtené dotazy
 
Naposledy čtené: