Tmavé skvrny na tváři

Dobrý den, chci se zeptat zda je možné odstranit rozsáhlé skvrny na tváři pokud jak se domnívám jsou hormonálně způsobeny. Začali se vytvářet v těhotenství(35 let) a zvětšili se po nasazení injekční hormonální antikoncepce. Antikoncepci bych nechtěla měnit, protože jsem s ní spokojena. Děkuji za odpověď.

Odpověď odborníka:

pokud je příčinou hormonální antikoncepce ( a to jistě je), pak při přetrvávání této příčiny se samozřejmě skvrny budou tvořit dále. Ale odstranění ( asi opakované) možné je - IPL (intenzivním pulzním světlem).

MUDr. Eva Dogoši
MUDr. Eva Dogoši

Specializace: Dermatovenerologie
Pracoviště: Soukromá kožní ambulance

 
Líbí se vám odpověď?
0 Ano Ne
 
 
Diskuze čtenářů Přidejte komentář jako první

Vstoupit do diskuze

 
 
 
 
 
Naposledy prohlédnuté hodnocení
Naposledy přečtené dotazy
 
Kam dál
 
 
Pásový opar
Články: Pásový opar
Pásový opar, herpes zoster...
Borelióza: Odpovědi na 10 nejčastějších otázek
Články: Borelióza: Odpovědi na 10 nejčastějších otázek
Léto a vycházky do přírody...
Tasemnice
Články: Tasemnice
Tasemnice je střevní...
Muzea, hrady, zámky .... 30.000 památek z celé ČR
Odstranění klíštěte v deseti krocích
Články: Odstranění klíštěte v deseti krocích
Správné odstranění klíštěte...
Na akromegalii mohou upozornit bolest hlavy i potíže s očima
Články: Na akromegalii mohou upozornit bolest hlavy i potíže s očima
Typické příznaky spojené s...
Střevních zánětů stále přibývá. Proč?
Články: Střevních zánětů stále přibývá. Proč?
Hledáním příčin rostoucího...
Pěšky nebo na kole - Tipy na výlety
Naposledy čtené: