Točení hlavy

Dobrý den. Rád bych se zeptal s čím mohou souviset mé obtíže. Dlouhodobě beru léky na Hypertenzi - Lokren od roku 2004 a od Listopadu 2011 i Prestance. Mé obtíže začaly tak 2-3 roky zpět, ale byly minimální (hlavně točení hlavy, dále pak slabost, únava a záškuby různých svalů). Od Prosince 2011 se začaly obtíže stupňovat (zejména točení hlavy, sem tam záškuby svalů). Poslední dobou jsem si všimnul že dokud si nedám ráno léky na TK je vše daleko lepší tlak před podáním léků 132/77. Po podání léků cca do 2 hodin se mě začne víc a víc točit hlava zejména odpoledne stejně tak mám zvláštní tlak v hlavě (hlava mě bolí minimálně a spíš z krční páteře někdy mi píchnutí ze zátylku vystřelí až k oku z RTG (napřímená krční lordoza)). Odpoledne ještě taky cvičím na trenažeru behám 5-10km po cvičení je mi pak skvěle cca 30-60 min. Potom se mi opět začne točit hlava (v leže když se otáčím i při pomalé chůzy). Prosím o radu čím může být způsobeno točení hlavy. Předem děkuji za odpověď.

Odpověď odborníka:

Dobrý den, vzhledem k hodnotám tlaku před podáním léků by bylo dobré vyloučit nízký tlak po jejich užití - ten se může projevovat právě závratěmi, slabostí. Můžete si buďto sám měřit tlak průběžně (např. 10x denně), nebo se domluvit s lékařem, který Vám léky předepsal na 24-hodinovém monitoringu tlaku (Holter). Co se týče svalových záškubů, zde mohou být příčiny různé, bylo by dobré navštívit neurologa.

MUDr. Hana Králová
MUDr. Hana Králová

Specializace: Vnitřní lékařství
Pracoviště: Interní oddělení Klinik Kösching

 
Líbí se vám odpověď?
-3 Ano Ne
 
 
Diskuze čtenářů Přidejte komentář jako první

Vstoupit do diskuze

 
 
 
Naposledy prohlédnuté hodnocení
Naposledy přečtené dotazy
 
Naposledy čtené: