Třes rukou a nedokrvování končetin

Dobrý den, Je mi 19 let a odmalička trpím třesem rukou, který se projevuje nejvíce, když se soustředím na nějakou činnost, spěchám nebo jsem ve stresu... Mimo tyto faktory se mi ruce také třesou, ale nikoliv v takové míře. Dále trpím na to, že mám opravdu velmi chladné dlaně s prsty a chodidla, nikdy neuběhnu více jak 150m, protože se velmi zadýchávám až se mi často motá hlava. Zjistila, jsem, že když jsi dám, ale maloou skleničku vína tak třes ustupuje a i končetiny se mi lépe prokrvují a nejsou tak ledové.... Chci se zeptat jak se tento problém dá řešit. Nikdo z lékařů, které jsem navštívila nezjistili co třes způsobuje. Může to být cévního či srdečního charakteru?

Odpověď odborníka:

Dobrý den, myslím si, dle vašeho popisu můžete trpět esenciálním třesem. Znamená to, že se při soustředění na nějako činnost třesete. V případě, že se soustředíte méně nebo si dáte víno, napětí poklesne a třes je menší nebo vůbec. Tímto trpí hodně lidí, např. proto nechodí do restaurace, při společných jednání nic nepijí ani nejedí. Nic moc se s tím nedá dělat, někdy pomohou relaxační techniky. Co se týká studených rukou, ženy mají obecně méně krve a mají sklon ke studeným končetinám, není to nemoc. Také záleží jestli při nižších teplotách dochází ke změně zbarvení, pokud ano může se jednat o velmi vzácnou chorobu cév. Zadýchává při běhu může být způsobeno onemocnění srdce nebo plic, nevím jestli jste podstoupila nějaké vyšetření. Více Vám touto cestou nemohu poradit.

MUDr. Zbyněk Cejnar
MUDr. Zbyněk Cejnar

Specializace: Vnitřní lékařství
Pracoviště: Krajská nemocnice Pardubice, interní klinika- kardiologické oddělení

 
Líbí se vám odpověď?
+3 Ano Ne
 
 
Diskuze čtenářů Nové téma | zodpovězené dotazy
Reakce a dopnění informací | Od: Mekii | 12.11.2014 09:31
Ano, při nižší teplotě dolních končetin mi často až zfialový prsty či spodní strana chodidla, pouze v oblasti prstů... u rukou nikoliv.
Všechna vyšetření co jsem absolvovala ohledně třesu rukou byli s odpovědí lékařů: "zdravá"
Na vyšetření srdce a plic jsem ještě nebyla, ale vyrůstám v kuřácké rodině, tudíž si myslím, že to nějaký vliv na mé zdraví bude mít.
Smím se zeptat jakou nemoc cév jste měl na mysli? Popřípadě kam byste mi prosím doporučil se na vyšetření objednat, k jakým specialistům.
Děkuji
reagovat
 
 
 
 
 
Naposledy prohlédnuté hodnocení
Naposledy přečtené dotazy
 
Naposledy čtené: