Tříselný absces

Velmi často se mi vytváří absces v oblasti třísel. Je možno jejich vznik vázat na užívání Warfarinu.

Odpověď odborníka:

S Warfarinem bych viděl souvislost jen v případě, že při snížené krevní srážlivosti by se tvopřily krevní výrony , které by skončily hnisáním. Bylo by třeba hladinu INR udržovat přesně na lékařem stanovené výši. Vhodné zkontrolovat hladinu krevního cukru, aby nebyl přítomná cukrovka. Hygiena je samozřejmostí, ale ani ta nesmí být přehnaná, aby se kůže příliš neodtučňovala.

MUDr. Milan Navrátil
MUDr. Milan Navrátil

Specializace: Chirurgie a traumatologie
Pracoviště: Úrazová nemocnice v Brně

 
Líbí se vám odpověď?
+1 Ano Ne
 
 
Diskuze čtenářů Přidejte komentář jako první

Vstoupit do diskuze

 
 
 
Naposledy prohlédnuté hodnocení
Naposledy přečtené dotazy
 
Kam dál
Naposledy čtené:
Doporučený článek:

Soutěžte s Belcurou

 celý článek
Doporučený článek:

Soutěžte s Belcurou

Atopická, suchá nebo podrážděná pokožka bezesporu vyžaduje důslednou péči. Svědění v těchto případech dokáže být velice nepříjemné. Kůže je navíc zranitelná a náchylnější k...  celý článek

x