Trvalé spaní v závěsné síti, hamace

Dobrý den, chtěla bych se jen zeptat, jestli se dá při pečlivém výběru kvalitního materiálu a správné instalaci přespávat v hamace i trvale doma? Trpěla by tím moc páteř, případně dala by se nerovnost řešit nějakým podložením zad polštáři a podobně? V Jižní Americe prý lidé v těchto sítích spí běžně. Ptám se čistě ze zvědavosti, různé životní styly mě zajímají, ale nerada bych si přivodila zdravotní problémy. :) Děkuji.

Odpověď odborníka:

Pokud je hamaka vybavena menší matrací, samozřejmě ne srovnatelnou s tou, co je běžně v posteli, tak by to nebylo nemožné, problém je, aby i tato minimatrace byla správně tuhá, mělá zobovitě rozdílnou tuhost a byla minimální v horní vrstvě asi 25 mm dýchající. Klasická hamaka trvalému spaní nevyhovuje. Omezení by bylo vlastně omezení pohybu těla ve spaní, bylo by prakticky nemožné, ale tak je tomu i v normální hamace.Pokud v takové klasické hamace někdo spí trvale, tak musí výtźnamně víc než je zcvyklé v Evropě pracovat na správném preventivním cvičení pro udržení dobré funkce těla, opravdu hodně cvičit ve smyslu fitness, případně hodně fyzicky pracovat, kdy ale práce má různorodý charakter zátěže. pak by to bylo s určitým rizikem, ale již ne tak velkým, jako když běžný Evropan začne spát pravidelně v normálbí hamace.

MUDr. Jiří Marek
MUDr. Jiří Marek

Specializace: Fyzioterapie
Pracoviště: Soukromá ambulance Praha, Brno - Klinika Naprapathy

 
Líbí se vám odpověď?
0 Ano Ne
 
 
Diskuze čtenářů Nové téma | zodpovězené dotazy
hamaka | Od: Honza | 13.2.2014 21:43
No, na internetu najdete spoustu článků o tom, že spánek v hamace je hodně hluboký a zdravý. Navíc jiné národy v hamace spí celý život. Důležité je ale spát správně (našikmo) ve volně zavěšené klasické hamace bez vzpěr.
reagovat
 
 
 
 
 
Naposledy prohlédnuté hodnocení
Naposledy přečtené dotazy
 
Naposledy čtené: