Tvar lebky

Dobrý den, nedávno jsem si všiml, že se zadní část levé hemisféry značně zvětšila oproti té pravé. V minulosti byla moje lebka symetrická a tak přemýšlím nad tím, čím mohlo být tak razantní zvětšení objemu způsobeno. Nevyloučil jsem ani možnost vzniku tumoru ale vhledem k mému mladickému věku si nemyslím že by dosáhl takové velikosti. V zadní části pravé hemisféry je lebka skosená spíše pod určitým úhlem. U levé tvoří spíše rádius, o průměru délky skosení na pravé straně (viz obrázek nepoměr je ve skutečnosti větší než na fotce). Moc děkuji za Váš čas a doufám že jde pouze o přirozený vývin.

Odpověď odborníka:

Dobrý den, v první řadě zde není žádný obrázek, kde bych mohl vidět tvar lebky. Pojem hemisfera se užívá pro mozek, nikoli pro lebku. Je-li nějaký důvod pro její asymetrické zvětšování, odhalí rtg lebky, případně ct. Může jít i o podkožní zduření po úrazu nebo zánětu.

MUDr. Mikuláš Vachek
MUDr. Mikuláš Vachek

Specializace: Neurochirurgie
Pracoviště: Neurochirurgická klinika Fakultní nemocnice v Hradci Králové

 
Líbí se vám odpověď?
-1 Ano Ne
 
 
Diskuze čtenářů Přidejte komentář jako první

Vstoupit do diskuze

 
 
 
Naposledy prohlédnuté hodnocení
Naposledy přečtené dotazy
 
Kam dál
Naposledy čtené:
Doporučený článek:

Soutěžte s Belcurou

 celý článek
Doporučený článek:

Soutěžte s Belcurou

Atopická, suchá nebo podrážděná pokožka bezesporu vyžaduje důslednou péči. Svědění v těchto případech dokáže být velice nepříjemné. Kůže je navíc zranitelná a náchylnější k...  celý článek

x