Týdenní pauza

Dobrý den. Před braním antikoncepce (belara) jsem měla nepravidelnou menstruaci. Začala jsem jí brát normálně první den menstruace, ale teď to mám tak, že před týdenní pauzou mám menstruaci a hned jak mi dojdou prášky a mám mít pauzu, tak už nekrvácím. Takže bych se vás chtěla zeptat, co mám udělat pro to, abych měla menstruaci v týdenní pauze a né týden před a jestli je v tom nějaký problém , že by prášky v týdenní pauze nefungovali, nebo něco podobného, když nekrvácím. Předem děkuji za odpověď.

Odpověď odborníka:

Dobrý den, v prvních cyklech užívání antikoncepce se může objevit nepravidelné špinění či krvácení, které se upravuje většinou během 2-3 cyklů. Nepravidelné krvácení může mít příčinu také v nepravidelném užívání antikoncepce. Při nepravidelném užívání antikoncepce také klesá její spolehlivost. Zeslabení až vymizení pravidelného menstruačního krvácení se objevuje při užívání hormonální antikoncepce. Je však také vyloučit, zda vynechání menstruace nemá za příčinu těhotenství. Zakupte si tedy těhotenský test. Pokud s jistotou těhotenství vyloučíte, nadále pokračujte v pravidelném užívání antikoncepce. Jak jsem psala, potíže s nepravidelným krvácením odezní během několika cyklů. Pokud by se tak nestalo, je možné, že vám přípravek nevyhovuje a poté s gynekologem vyberete jiný.

MUDr. Martina Hasilová
MUDr. Martina Hasilová

Specializace: Gynekologie
Pracoviště: Ústav pro péči o matku a dítě, Praha

 
Líbí se vám odpověď?
0 Ano Ne
 
 
Diskuze čtenářů Přidejte komentář jako první

Vstoupit do diskuze

 
 
 
 
Naposledy prohlédnuté hodnocení
Naposledy přečtené dotazy
 
Naposledy čtené: