Týrané dítě a rodiče

nevíte někdo co to znamená?Dítěti je skoro 10let. Je týrané matkou ,policie a státní zástupce vede na ní trestné stíhání na týrání. Dítě při výslechu ,ale tvrdí ,že mu to dělá táta přitom u táty defakto vůbec nežije nepočítám -li jeden víkend měsíčně. A když se ho někdo zeptá proč nemluví pravdu tak odpoví " maminka se to dozví". a tou svojí výpovědí ohrožuje otce ,který mu nic nedělá a defakto se obvinění na matku postupně přesouvá na otce. Momentálně je v krizovém centru a tam to vypovídá taky jelikož viděl jak se matka s těma lidma tam baví.Dá se toto nějak řešit ,aby dítě vypovídalo pravdu a nelhalo?

Odpověď odborníka:

To dítě je v zoufalé situaci: matka je pro ně jediný zdroj bezpečí a jistoty, také ji asi má rádo, přestože u ní nezažívá dobré časy. Bojí se ji ztratit. Na Vaši otázku, zda se to dá nějak řešit, odpovídám: poskytněte tuto výpověď sociální službě, která o dítě pečuje, psychologovi, který v tom jistě také figuruje, nebo soudu, který bude o jeho dalším osudu rozhodovat.

MUDr. Radkin Honzák, CSc.
MUDr. Radkin Honzák, CSc.

Specializace: Psychiatrie
Pracoviště: asistent Ústavu všeobecného lékařství 1. LF UK Praha, sekundární lékař PL Bohnice, ambulantní psychiatr IKEM, ambulantní psychiatr REMEDIS

 
Líbí se vám odpověď?
0 Ano Ne
 
 
Diskuze čtenářů Přidejte komentář jako první

Vstoupit do diskuze

 
 
 
 
 
Naposledy prohlédnuté hodnocení
Naposledy přečtené dotazy
 
Naposledy čtené: