Umírám žízní

Prosím o radu. Jsem 3. měsíc po osmi imunochemoterapi s dg. NHL.Teď po léčbě je mi hůř. Trápí mě otoky hlavně DK a i mírně celého tela,stale mám plísen na nehtech DK a dělaji se mi ruzné kožní defekty na prstech HK. Chodím s tim na kožní a Dr. mi řekl, že si mám odkyselit tělo. Nevíte čím a jak? Jsem na neschopence od unora letošního roku a jsem samoživitelka a nerada bych dávala peníze do něčeho bez efektu. Děkuji za odpověd.

Odpověď odborníka:

Vážená paní Petro, mykotické infekce jsou s největší pravděpodobností vedlejším účinkem chemoterapie. Pokud k jejich zvládnutí nestačí lokální aplikace antimykotik, bude nejspíše nutné užívat vhodná antimykotika celkově. Naprostá většina zplodin látkové přeměny je kyselé povahy, žádná metoda odkyselení organizmu nezmění komplex biochemických reakcí v těle. Určitou pomoc by Vám mohla přinést příslušná podpora výživy prostřednictvím specifických přípravků vhodných pro onkologické pacienty. Doporučuji Vám domluvit se s Vaším onkologem a dermatologem, případně specialistou v oboru léčebné výživy. S pozdravem, MH.

MUDr. Milan Hrubý
MUDr. Milan Hrubý

Specializace: Nefrologie
Pracoviště: Všeobecná fakultní nemocnice v Praze 2, IV. Interní klinika, Ambulance nutriční podpory

 
Líbí se vám odpověď?
+1 Ano Ne
 
 
Diskuze čtenářů Přidejte komentář jako první

Vstoupit do diskuze

 
 
 
Naposledy prohlédnuté hodnocení
Naposledy přečtené dotazy
 
Kam dál
Naposledy čtené: