Úmrtí mé matky

Vážený pane doktore, před časem jsem vám posílal dotaz ohledně umrtí mé matky, která se léčila z důvodu odlomení apexu zevního kotníku bez dislokace. Odpověděl jste mi, že nelze na tento dotaz odpovědět když neni znám výsledek pitvy. Zde je odkaz na můj první dotaz: http://www.ulekare.cz/poradna-lekare/umrti-me-matky-pri-leceni-odlomeni-apexu-zevniho-kotniku-bez-dislokace-72851 Zde je příčina úmrtí mé matky, kterou mi poslalo oddělení soudního lékařství: Ucpání plicních tepen krevní sraženinou při zánětu žil dolních končetin. Má matka si nikdy nestěžovala na problémy tohoto typu a proto mi přijde i nepochopitelné, že se toto stalo v době léčení (viz odkaz výše) a braní léku Anopyrin. Jak jste mi již odpověděl v první otázce je třeba se informovat u jejího lékaře ale přesto bych rád znal více názorů a proto vám nyní píšu. Může tedy existovat nějaká souvislost mezi jejím úrazem - odlomení apexu zevního kotníku a zjištěnou příčinou úmrtí (viz výše)? Děkuji.

Odpověď odborníka:

Odpovídat v tomto webu na váš dotaz plně odpovědně nemůžeme. Odhalit souvislost tohoto úrazu s následnou plicní embolií přece zde nemůžeme nijak potvrzovat nebo se vyjádřit zápornět. K plicní embolii přece mohlo dojít i bez úrazu, pokud zánět na příklad v žilách dolních končetin již existoval a naopak.
K takové otázce se musí vyjádřit soudní znalec po prozkoumání veškeré dokumentace, dotazem nebo pohovorem se zúčastněnými ošetřujícíci lékaři a dalšími osobami.
Podobně je možno učinit dotaz na Českou lékařskou komoru, která má výsostné právo tyto závažné záležitosti posoudit.
Proto mě omluvte, více nemohu k danému uvést navíc jen na základě existujících diagnoz

Uvedené léky dole nejsou součástí odpovědi, pokud by nebyly uvedeny , odpověď by počítačem nemohla být odeslána.

MUDr. Milan Navrátil
MUDr. Milan Navrátil

Specializace: Chirurgie a traumatologie
Pracoviště: Úrazová nemocnice v Brně

 
Líbí se vám odpověď?
-1 Ano Ne
 
 
Diskuze čtenářů Přidejte komentář jako první

Vstoupit do diskuze

 
 
 
 
 
Naposledy prohlédnuté hodnocení
Naposledy přečtené dotazy
 
Naposledy čtené: