Únava, nevýkonnost

Měl bych dotaz, chápu, že si budu muset zajít k doktorovi ale momentálně nemám vůbec čas a jsem i mimo místo bydliště. Můj problém je v tom, že jsem začal pociťovat vleklou únavu, ať po 12 hodinovém spánku, tak i po menší době. Vždy jsem byl aktivní sportovec výška 185, váha 78. Za 3 měsíce se ale váha zvedla na 90 a bojím se, že bude stoupat. Mé problémy s únavou jsou spojeny i s tréninkem, kdy při jakékoli zátěži mě začnou bolet klouby, svaly a šlachy. Nejvíc co mě bolí je achilovka a kolena. Denní příjem jsem nezměnil a místo tréninku jsem začal chodit denně 10 km ale i po chůzi se ozve vše popsané. Připadám si jak 60 letý ve 33. Nevíte čím by to mohlo být a na co se mám připravit v průběhu příštího týdne až se dostanu k lékaři? Moc Vám děkuji Josef

Odpověď odborníka:

Josefe,
vámi popsané obtíže mohou souviset s výrazným zvýšením váhy, bude nutné ale zjistit, proč jste takto přibral, když píšete, že jste denní příjem energie nezvýšil.
S první řadě bude nutné důkladně projít váš život, změny v práci v osobním životě a také provést základní laboratorní vyšetření včetně TSH hormonu štítné žlázy, krevní obraz, popř doplnit i protilátky proti borelioze, pokud jste někdy mohl chytnou klíště. Poté dle výsledků se rozhodne o dalším postupu.
S pozdravem

MUDr. Jiří Martinů
MUDr. Jiří Martinů

Specializace: Praktické lékařství
Pracoviště: Ordinace praktického lékaře, Olomouc

 
Líbí se vám odpověď?
+1 Ano Ne
 
 
Diskuze čtenářů Přidejte komentář jako první

Vstoupit do diskuze

 
 
 
 
 
Naposledy prohlédnuté hodnocení
Naposledy přečtené dotazy
 
Kam dál
Naposledy čtené: