Úraz na in-linech

Dobrý den,je mi 36let a je to týden,kdy jsem měla úraz na in-line.Nejprve prudká bolest hýždě,která odezněla,ale poranila jsem si i koleno.Následující noc prudké bolesti,druhý den ráno jsem musela na pohotovost,tam RTG a doktor řekl,že s největší pravděpodobností to jsou natažené vazy.Velice se mi v mysli ulevilo.Ovšem po 3 dnech na kontrole u ortopeda mi řekl,že na vyšetření je příliš brzy,nedá se ještě konstatovat diagnóza.Prý jsou to ale s největší pravděpodob.menisky a půjdu na artroskopii.Koleno moc bolí a píchá v něm na vnitřní straně i zespoda v ohybu,mohu chodit pouze o berlích.Strašně se bojím artroskopie,když zde v poradně čtu stížnosti pacientů na neustálé a velice dlouhé pooperační bolesti a komplikace.Jsem velký aktivní sportovec,nedokáži si život bez sportu představit (tenis, lyže, kolo, badminton).Bojím se však,že po operaci budu mít neustálé problémy s kolenem a se sportovním životem se mohu navždy rozloučit.Děkuji za upřímnou odpověď.Lenka.

Odpověď odborníka:

Před artroskopií je třeba provést vyšetření kolena magnetickou rezonancí, která diagnozu upřesní. Samotná aertroskopie ve srovnání s otevřením kolenního kloubu je operace velmi šetrná s nevelkými bolestmi, které se navíc dají tlumit. Pokud by se jednalo o meniskus je možno provést buďto sešití nebo jeho částečné odstranění. Následuje pooperační rehabilitace. Omezení sportovní činnosti až podle nálezu a provedeného výkonu. Sport by se v příznivém výsledku nemusel omezovat vůbec.

MUDr. Milan Navrátil
MUDr. Milan Navrátil

Specializace: Chirurgie a traumatologie
Pracoviště: Úrazová nemocnice v Brně

 
Líbí se vám odpověď?
0 Ano Ne
 
 
Diskuze čtenářů Přidejte komentář jako první

Vstoupit do diskuze

 
 
 
Naposledy prohlédnuté hodnocení
Naposledy přečtené dotazy
  • Bolest předkožky Paní doktorko , mám problém s předkožkou. Dříve mi byla...
  • Lamotrigin a alkohol Chtěla bych se zeptat. V dubnu jsem měla epileptický...
  • Boule na hlavě Je mi 16 let a udělala se mi vzadu jako by nad krkem tvrdá boule...
  • Jatra Pani doktorko, chtel bych se Vas zeptat na Vas nazor. Cca v breznu 2013...
  • Bolest zad/ledvin Už několik měsíců mě bolí pravá strana zad kde je ledvina...
  • Dlouhodobě hleny v krku Již dlouho mě trápí hleny v krku, hlavně večer mě to...
 
Naposledy čtené:
Doporučený článek:

Soutěžte s Belcurou

 celý článek
Doporučený článek:

Soutěžte s Belcurou

Atopická, suchá nebo podrážděná pokožka bezesporu vyžaduje důslednou péči. Svědění v těchto případech dokáže být velice nepříjemné. Kůže je navíc zranitelná a náchylnější k...  celý článek

x