Užívání antibiotik

Dobrý den, ráda bych se informovala na průběh léčby antibiotiky.. Měla jsem přes týden zvýšenou teplotu 37-37,3, bolela mě hlava a trochu škrábalo v krku. Lékařka mi předepsala antibiotika Zinnat 250 mg (po 12ti hodinách). Teď mám po 4 dnech užívání stabilní tepltou 37,5 a cítím se hůř. Je to normální průběh? Předem děkuji za odpověď.

Odpověď odborníka:

Dobrý den, je to jedna z možností. Posloupnost je asi takováto: přijdete k lékaři s určitými obtížemi, lékař na základě nich a klinickho stavu, případně pomocných vyšetření, je-li to potřeba, zvolí léčbu. U obtíží v oblasti dýchacích cest, pokud klinický nález ukazuje na bakteriální infekci, zvolí lékař antibiotikum podle nálezu (podle toho, jaký je nález na dýchacích cestách, případně podle výsledků dalších vyšetření, jsou-li potřeba) + podle aktuální situace v populaci (jaké infekce jsou v daném období a místě nejčastější). To neznamená, že to antibiotikum zabere stoprocentně, prostě se volí takové, které zabere nejpravděpodobněji. To znamená, že se může stát, že zvolené antibiotikum nezabere. Není to chyba, je to prostě jedna z možností, co se může stát. Pokud to nastane (a u Vás nastalo, když teploty neklesají), je potřeba infromovat o tom lékaře - obecně poklud do 72 hodin se stav při antibiotické léčbě nelepší nebo se horší, je třeba informovat lékaře. Paní doktorka Vás znovu vyšetří, podle potřeby provede pomocná vyšetření, a podle potřeby upraví léčbu.

 
Líbí se vám odpověď?
-1 Ano Ne
 
 
Diskuze čtenářů Přidejte komentář jako první

Vstoupit do diskuze

 
 
 
Naposledy prohlédnuté hodnocení
Naposledy přečtené dotazy
  • Ucpané dutiny Už 5.den mám ucpaný nos, bez rýmy a když, tak jen vtrochu vodová...
  • Nejsem dost vlhká Chtěla bych se zeptat. Když chci spát se svým přítelem, tak...
  • Darování plazmy Chtěl bych se zeptat ohledně dárcovství plazmy. Poslední dobou...
  • Krvácení do mozku Všude se dočítám, že podcenění příznaků krvácení do mozku a...
  • Zaléhání uší Už asi rok mě při fyzické námaze (jízda na kole, aerobik) trápí...
  • Marihuana Chtěl bych se zeptat. Užívám marihuanu skoro každý den, můžu z toho...
 
Naposledy čtené:
Doporučený článek:

Soutěžte s Belcurou

 celý článek
Doporučený článek:

Soutěžte s Belcurou

Atopická, suchá nebo podrážděná pokožka bezesporu vyžaduje důslednou péči. Svědění v těchto případech dokáže být velice nepříjemné. Kůže je navíc zranitelná a náchylnější k...  celý článek

x