V noci suchý jazyk

Dobrý den. Už několik měsíců mě trápí, že každou noc se mi při spaní jazyk přilepí k patru a docela těžko jej odlepuji a pak ho mám chvíli nějaký divný, jakoby ztrplý. Jsem v péči gastrologa, asi rok beru Apo ome 20, protože mě velmi pálela žáha a mám nějaké občasné problémy se zažíváním. Před 2 měsící jsem měla salmonelozu. Měla jsem provedena všechna vyšetření krve a stolice a vše je v pořádku. Lékař se k potížím s jazykem nijak nevyjádřil. Můžete mi, prosím, poradit, jak se tohoto problému zbavit? Děkuji vám.

Odpověď odborníka:

Dobrý den, Anno, suchý jazyk (a sucho v ústech) může být způsobené omeprazolem. Ten může mít tento nežádoucí účinek. Raději zajděte ke svému gastroenterologovi a poraďte se s ním, zda by mohl lék zaměnit za jiný s jinou účinnou látkou. Hezký den.

 
Líbí se vám odpověď?
0 Ano Ne
 
 
Diskuze čtenářů Přidejte komentář jako první

Vstoupit do diskuze

 
 
 
 
Naposledy prohlédnuté hodnocení
Naposledy přečtené dotazy
 
Naposledy čtené: