Včela

dobry den.je to pro mě velice těžké,protože jsem byl do doby než mě potkala ta nehoda sportovec a velice aktivní člověk.dnes jsem skoro troska která má neustále nějaky problém.Začalo to vosou která mě štípla do rtu ale ten pouze natekl.Za měsíc na dovolené mě štípla včela do prstu na noze a během pár minut jsem otekl na celém těle takže mě musela odvést RZS.Na alergu mi dělali testy a vosu mám vysokou a včelu až hruza.Od té doby mě zaplat panbuh nic nebodlo ale mám mám plno jinych problémů.První byly ty že mi začali problémy s dycháním,bušení srdce,slabost a sucho v ustech.Trvalo to asi rok a najednou to odeznělo.Jenže cely ten čas vlastně až do ted je muj organizmus nějak rozhozen.Trpím každou chvíli nějakou chřipkou,vyrozou atd.Prostě pořád.Imunita na nule.Naposledy jsem měl zápal plic a ani nevím z čeho.Do toho mám problémy s pokožkou které jsem taky neznal.Z ničeho nic mě začne pálet pokožka a udělají se malé pupínky.Pak to zase zmizí a po čase znovu.Na pravé ruce se (pouze jen na ni)se mi čas od času udělá 1 až 2 pupeny jak podlité vodou,které i s okolím nesnesitelně svědí a zhruba do hodiny zase zmizí,viz foto.Prostě už nevím.Srdce zdravé po vyšetřeních,imunita špatná,játra a okolí normál.Tak nevím.Zrovna dnes se u mě projevily opět po roce příznaky dušnosti a bušení srdce.Jsem sice opět nějak nachlazen protože odkašlávám,bolest na hrudi a bíložluty jazyk.Tak nevím.Pokud tyto stavy a nemoci neustoupí tak snad příjdu o práci.Přemýšlím i o tom jestli někde v republice dělají kompletní vyšetření těla protože bych ho okamžitě podstoupil.Do ted mě cpali akorát antibiotiky a vším možným a většina ani nezabírala.Co jsem prožil od té včely mi změnilo kompletně život.Ze společenského a sportovního člověka,zalezlá a stále nemocná troska.Tak nevím a mockrát děkuju za odpověd.

Odpověď odborníka:

Dobrý den , doporučovala bych imunologické, alergologické vyšetření. Co se týče bodnutí hmyzem a následné reakce, měl byste být vybaven pohotovostním balíčkem, který bystě měl použít v případě reakce. Pokud máte různé zdravotní obtíže , jak píšete , domluvte se s Vaším praktickým lékaře k event. vyšetření za hospitaliazce v nemocnici.

MUDr. Marcela Vorlíčková
MUDr. Marcela Vorlíčková

Specializace: Alergologie a klinická imunologie
Pracoviště: Immunia spol. s.r.o – Centrum prevence a léčby alergií a poruch imunity

 
Líbí se vám odpověď?
-3 Ano Ne
 
 
Diskuze čtenářů Přidejte komentář jako první

Vstoupit do diskuze

 
 
 
Naposledy prohlédnuté hodnocení
Naposledy přečtené dotazy
 
Kam dál
 
 
Pivem proti osteoporóze
Články: Pivem proti osteoporóze
Známe ho všichni a téměř...
Nespecifické střevní záněty: co jíst a čemu se vyhnout
Mononukleóza
Články: Mononukleóza
Mononukleóza je infekční...
Muzea, hrady, zámky .... 30.000 památek z celé ČR
Jaký vliv má alkohol na krevní cukr? Odpovídá MUDr. Jana Urbanová
Histologie
Články: Histologie
K čemu slouží histologické...
7 800 Tipů kam na výlet z celé ČR
Turistikou ke zdraví s Turistika.cz
Naposledy čtené:
Doporučený článek:

Soutěžte s Belcurou

 celý článek
Doporučený článek:

Soutěžte s Belcurou

Atopická, suchá nebo podrážděná pokožka bezesporu vyžaduje důslednou péči. Svědění v těchto případech dokáže být velice nepříjemné. Kůže je navíc zranitelná a náchylnější k...  celý článek

x