Ve snech vídám manželku na vozíku

Dobrý den. Rád bych požádal o radu, vysvětlení, nebo Váš názor. Již delší dobu se mi stává, že pokud se mi ve spánku zdá sen a já v něm vidím svojí manželku, prakticky pokaždé jí vidím na invalidním vozíku, i když v reálném životě to tak není. Ve snech se jí tak ale vídám. Vídám nás na procházkách, v ZOO, v obchodech, v bazénu. Vždy je součástí snu i její vozík a moje pomoc při oblékání, nastupování do auta nebo autobusu. V rodině nikoho na vozíku nemáme. I manželka se pozastavuje nad tím, proč se mi ve snech takto "zjevuje". Zkoušel jsem hledat nějaké informace na internetu, ale mnoho jsem nenašel, proto se obracím s dotazem na Vás. Třeba vnesete do celého případu světlo :-) Děkuji. S pozdravem David C.

Odpověď odborníka:

Milý pane Davide, vážím si Vaší důvěry. Obávám se, že k rozřešení Vašeho příběhu není internetová poradna dostatečným prostorem. Spánek je složitý proces se svou architekturou, významem. Studiu spánku se věnuje speciální obor, který je "nástavbovou" specializací nad neurologickou odborností. Obsah snů jistě komunikuje s našimi denními prožitky, promítá se zde "materiál" v našem mozku zapsaný, bez rozumové kontroly, tedy v různých absurdních spojeních. Zdá se, že Vás snové prožitky trápí, "děsí". Jistě by mělo smysl vyhledat moudrého citlivého psychoterapeuta, který pro Vás bude schopen vytvořit atmosféru bezpečí tak, abyste se podvědomě neobával hovořit o své bytosti a případných životních zážitcích. Zdá se, že je to zdlouhavý postup, ale trpělivost se vrátí v dosažení jakéhosi vnitřního klidu.

MUDr. Barbora Heřmanská
MUDr. Barbora Heřmanská

Specializace: Praktické lékařství
Pracoviště: Praktická lékařka pro dospělé

 
Líbí se vám odpověď?
+2 Ano Ne
 
 
Diskuze čtenářů Nové téma | zodpovězené dotazy
Doplnění informací | Od: David | 6.8.2014 07:05
Děkuji paní doktorce za zprávu. Ve svém dotazu jsem zapomněl uvést, že představa manželky na vozíku mě neděsí. Naopak. Nechává ve mně kladné pocity a prožitky, jinak řečeno, nestresuje mě představa toho, že by moje žena byla na vozíku. Naopak.
reagovat
 
 
 
 
Naposledy prohlédnuté hodnocení
Naposledy přečtené dotazy
 
Kam dál
 
 
Rozdíly v sexuální touze
Články: Rozdíly v sexuální touze
V každém dlouhodobém...
Pálení žáhy nemusí být banalita. Může jít o velký problém!
Porucha jater se projeví i na rukou
Články: Porucha jater se projeví i na rukou
Jaterními chorobami, ať už...
Muzea, hrady, zámky .... 30.000 památek z celé ČR
Léčba, která funguje jako přesně zacílená střela
Články: Léčba, která funguje jako přesně zacílená střela
Na jedné straně je v naší...
Sexuální vyjednávání
Články: Sexuální vyjednávání
Rozdíl v chuti na sex je...
Rychlý průvodce rakovinou prostaty aneb Co je dobré o této nemoci vědět
Pěšky nebo na kole - Tipy na výlety
Naposledy čtené: