Velká únava

Dobrý den p. doktore, již asi půl roku jsem velmi unavená, což bych ještě zvládla, ale pracuji od půl osmé a v osum hodin v práci usínám. Pracuji v kanceláři a usnu tak, že se probudím s úlekem, kde to jsem. Musím vstát a něco dělat při chůzi, protože ta ten den se mi to stane několikrát. Je to strašně nepříjemné. Paní doktorce jsem to říkala a ona mi sdělila, že je to psychického rázu. Co mám dělat, abych neusínala v zaměstnání? Děkuji Jana J.

Odpověď odborníka:

Dobrý den, jestliže usínáte, i když v noci spíte nepřerušovaně alespoň šest hodin, je třeba blíže zjistit příčinu spavosti. Tou může být jak hormonální porucha (včetně poruchy funkce štítné žlázy), infekce (různé infekce způsobují únavu a spavost), jiné onemocnění, tak neurologická porucha. Doporučuji proto znovu navštívit lékařku a informovat ji, že obtíže přetrvávají, případně navštívit přímo neurologa. Pokud v noci spíte přerušovaně nebo vůbec, je důvod spavosti zřejmý; pak je však třeba řešit to, proč se v noci nevyspíte.

 
Líbí se vám odpověď?
+1 Ano Ne
 
 
Diskuze čtenářů Přidejte komentář jako první

Vstoupit do diskuze

 
 
 
Naposledy prohlédnuté hodnocení
Naposledy přečtené dotazy
 
Kam dál
Naposledy čtené:
Doporučený článek:

Soutěžte s Belcurou

 celý článek
Doporučený článek:

Soutěžte s Belcurou

Atopická, suchá nebo podrážděná pokožka bezesporu vyžaduje důslednou péči. Svědění v těchto případech dokáže být velice nepříjemné. Kůže je navíc zranitelná a náchylnější k...  celý článek

x