Větší množství mužských hormonů v těle

Dobrý den pane doktore, na toto téma jsem již četla spoustu diskuzí a různých rad, tak bych ráda věděla jestli to vidíte stejně. Minulý rok v březnu jsem vysadila antikoncepci Lunafemm a od té doby začalo být vše špatně.. (Je mi 24 let, bez dětí) Negativní projevy se začaly objevovat cca po 5 měsících od vysazení antikoncepce. Nikdy předtím jsem ani s jedním příznakem neměla žádnou zkušenost. Začaly se mi mastit vlasy (mám hrubé vlasy,většinou suché,takže mě tohle překvapilo),dále se mi v okolí pupíku začaly objevovat tmavé hrubé chloupky a začaly zarůstat, takže mám teď v okolí pupíku nevzhledné jizvičky a boláky (jsem přírodní blondýna, tudíž veškeré ochlupení mám téměř neviditelné,jen v okolí pupíku tmavé),chloupky se dále sem tam začaly objevovat na krku a mezi prsy..Dále jsem od vysazení antikoncepce jsem začala pociťovat neustále změny nálad a neumění se vyrovnávat se stresem (kdykoliv předtím jsem s tímhle neměla problém). A v poslední řadě nejhorší problém a tím je zanícené akné v okolí kontur obličeje, krku a brady. Nejedná se o klasické pupínky,nýbrž o červené tvrdé boláky. Byla jsem na odběrech pro zjištění poruchy štítné žlázy a výsledky byly negativní. Nevím si již rady, jestli je tohle všechno opravdu projevem zvýšeného množství mužských hormonů a jaká by mohla být nasazená léčba? Děkuji mnohokrát za odpověď. Nikola T.

Odpověď odborníka:

Nejlepší cesta je objednat se na kožní oddělení, tam provedou všechna vyšetření včetně stanovení hormonálních hladin nejenom štítné žlázy a podle to zvolí pro vás nejvhodnější způsob léčby, případně i ve spolupráci e endokrinologem. Příjemný den

MUDr. Jan Sládeček
MUDr. Jan Sládeček

Specializace: Gynekologie a porodnictví
Pracoviště: Gynekologická ambulance, POLIKLINIKA AGEL Praha Italská

 
Líbí se vám odpověď?
+1 Ano Ne
 
 
Diskuze čtenářů Přidejte komentář jako první

Vstoupit do diskuze

 
 
 
 
Naposledy prohlédnuté hodnocení
Naposledy přečtené dotazy
 
Naposledy čtené: