Voda v koleni

Dobrý den. Chtěl bych se zeptat. Mam uz asi rok problém s vodou v koleni, koleno je nebolestivé a pul roku jsem s tou vodou hral aktivne hokej 5x týdně trenink a o vikendi zápasy. Okolo Vánoc jsem s tím šel k doktorovi hned bylo provedeno CT tam bylo všechno v pořádku poté jsem šel na rentgen a vše bylo také v pořádku, magnetická resonance byla také v pořádku na laboratorních testech byl zjištěn vyšší C reaktivní protein. Dostal jsem antibiotika a sádru na 3 týdny. Před sadrou bylo punktováno okolo 200-150 ml čirého žlutavého výpotku po sádře okolo 40-60ml tento stav přetrvává, a od Vánoc jsem v klidu. Prosím o radu Děkuji

Odpověď odborníka:

Nerozumím zda je hydrops kolena od vánoc v klidu a nevykytuje se nebo zda jen koleno šetříte. Vyšší C reaktivní protein svědčí pro zánětlivé změny v koleni a v tomto případě se jistě bude jednat o vyšetření jak u ortopeda tak i revmatologa. Revmatolog doplní testy na případnou revmatoidní artritidu. Ortoped u chronických výpotků, hydropsů , kolena doplní vyšetření osy kolena, zhodncení změn v koleni podle klinického vyšetření, statické a pohybové zatížení jednotlivých částí kolena, hybnosti kolena a zhodnocení již vám provedených zobrazovacích metod. Tyto reaktivní opakované hydropsy jsou reakcí kloubní výstelky na určitou noxu, pathologický podnět, existují změny v kloubní výstelce, kloubní chrupavce. Může se jednat kromě jiného o chondropatii kolena, reakci kloubní chrupavky. Při přetížení kolena u mladých lidí při chondropatii dochází k prsáknutí kloubní výstelky, chrupavky, drobným mikroskopickým trhlinkám, nemikrobní zánětlivé reakci a kromě bolesti a omezení hybnosti kolena se objevuje výpotek. Úplná příčina chondropatie není zcela objasněna. Výpotky kolena jsou někdy tvrdošíjné , opakovaně se po zátěži objevují. Jediné nejsprávnjější je omezení zátěže kolena, jen v případě anatomických změn kolena vzácně některé operační úpravy. Dostatek bílkovin a vitamínů, především D a E. Pohybová a fyzikální léčba na rehabilitaci. Jinak dle vyšetření a doporučení vašeho ortopeda.

MUDr. Milan Navrátil
MUDr. Milan Navrátil

Specializace: Chirurgie a traumatologie
Pracoviště: Úrazová nemocnice v Brně

 
Líbí se vám odpověď?
+5 Ano Ne
 
 
Diskuze čtenářů Nové téma | zodpovězené dotazy
Voda v kolene | Od: Maria | 28.3.2016 20:44
Dobrý večer mne sa vytvorila vytvorila voda v kolene mala som veľké bolesti v kolene.Pohyb bol veľmi obmedzený brali mi 2 krát vodu počas 3 dní, bolesť trošku, ale len veľmi málo ustúpila mala som aj teplotu.prosím poradte mi čo je to ,dakujem.
reagovat
re:Voda v kolene | Od: uLékaře.cz | 29.3.2016 14:28
Dobrý den, děkujeme za dotaz. Avšak aby Vám lékař
mohl odpovědět, poprosím Vás, abyste dotaz
zkopíroval a vložil jej přímo do poradny na těchto
stránkách:http://www.ulekare.cz/poradna-rozcestnik.
V poradně se Vám bude lékař věnovat.

Děkujeme a doufáme, že vše bude v pořádku.
reagovat
 
 
 
 
Naposledy prohlédnuté hodnocení
Naposledy přečtené dotazy
 
Kam dál
 
 
Interní vyšetření
Články: Interní vyšetření
Interní vyšetření je soubor...
Častí společníci: reflux jícnu a astma
Články: Častí společníci: reflux jícnu a astma
Pokud se léčíte s astmatem...
Co všechno hrozí našim plicím
Články: Co všechno hrozí našim plicím
Jeden z nejhorších pocitů...
Muzea, hrady, zámky .... 30.000 památek z celé ČR
Naposledy čtené: