Vojtova metoda

Dobrý den, cvičíme s čtyřměsíčním synem asi týden reflexní otáčení na zádech. Zřejmě jsme cvičili špatně, protože jsem tiskla místo pod prsíčkem na protější a ne na té, co je blíže ke mně. Přesto syn kopal nožičkami a občas i rozevíral ručičku tak jak měl, samozřejmě za strašného řevu. Dnes jsem se tedy poučila, že mám stlačovat místo blíže ke mně a syn sice má nohy zvednuté téměř nepřetržitě, ale ručičku má nacpanou v puse a povídá, celé dvě minuty jako bychom si hráli. Asi tedy dělám někde chybu, ale kde? Můžu se nějak viditelně splést při mačkání toho místa pod prsíčkem? V ničem jiném se snad chybovat nedá, ne? Vím, že se takhle na dálku těžko odpovídá, přesto děkuji.

Odpověď odborníka:

Dobrý den, Reflexní otáčení 1, které cvičíte musí splňovat 1. správnou polohu dítěte (hlava je v rotaci asi 30 stupňů směrem ke stimulované straně, tělo, pánev a dolní končetiny dítěte jsou v ose. 2. Stimulační zóna je ideálně mezi 4 -5 mezižebřím, netlačte na žebro. Směr jemné stimulace - tedy tam kde tlačíte prstem - je dovnitř do těla k páteři. 3. Odpověď na Vaši stimulaci - tedy to co výše popisujete (nožky, otevření ručky a hlavně napřímení páteře, zapojení břišních svalů jako celku, které se časem naučíte pozorovat.) Vaše děcko výrazně zvedá nožky a pánev, předpokládám, že se bude jednat o tzv. únik - stimulovanou svalovou souhru přetahuje m. rectus abdominis (přímý břišní sval) a cvičení tak neprobíhá optimálně. Doporučuji přidat zónu na akromionu, popřípadě lépe ohlídat hlavu s aktivačním bodem na proc. mastoideus - to vše Vám ale poradí Vaše fyzioterapeutka. Přeji hodně úspěchů.

Mgr. Pavla Joudová
Mgr. Pavla Joudová

Specializace: Fyzioterapie
Pracoviště: Fyzioterapie – Léčebná rehabilitace dětí a dospělých

 
Líbí se vám odpověď?
0 Ano Ne
 
 
Diskuze čtenářů Přidejte komentář jako první

Vstoupit do diskuze

 
 
 
 
Naposledy prohlédnuté hodnocení
Naposledy přečtené dotazy
 
Kam dál
 
 
Ošetřit řeznou ránu by měl umět každý: praktický návod
Články: Ošetřit řeznou ránu by měl umět každý: praktický návod
Zažila to většina z nás...
Velká neznámá: autoimunitní poruchy
Články: Velká neznámá: autoimunitní poruchy
Když člověka začne bolet...
Nežádoucím účinkům očkování lze předejít
Články: Nežádoucím účinkům očkování lze předejít
Očkování proti žloutence A...
Pěšky nebo na kole - Tipy na výlety
Osm zásad, jak udržet srdce a cévy v kondici
Články: Osm zásad, jak udržet srdce a cévy v kondici
Kardiovaskulární choroby...
Karpalní tunel
Články: Karpalní tunel
Bolest v oblasti zápěstí...
7 800 Tipů kam na výlet z celé ČR
Turistikou ke zdraví s Turistika.cz
Naposledy čtené:
 
Doporučený článek:

Soutěžte s Belcurou

 celý článek
Doporučený článek:

Soutěžte s Belcurou

Atopická, suchá nebo podrážděná pokožka bezesporu vyžaduje důslednou péči. Svědění v těchto případech dokáže být velice nepříjemné. Kůže je navíc zranitelná a náchylnější k...  celý článek

x