Vyhřezlá ploténka v kříži

Dobrý den,mám na vás dotaz. Mám diagnozu vyhřezlé ploténky, 4mm na jedné straně a 6mm na druhé straně v křížové oblasti. Blíží se poslední fáze rehabilitace. Mám za sebou elektro léčbu,magnetickou léčbu,speciální cvičení s lanem a nyní Vojtovu metodu,ale můj problém stále přetrvává,bolí mě pravá noha,ale jen při chůzi a při stoji,ale v sedě tento problém nemám. Rozhodně se to zlepšilo,ale stále jsem omezen v hybnosti. Co byste mi doporučil za léčbu a cvičení? Děkuji Kleinak Olomouc.

Odpověď odborníka:

Vše to, co jste prodělal je velmi dobrá pomocná léčba, nikoliv však kausální. Bohuýžel i Vojtova metoda, která může být u dětí ta správná zásadní léčba je u dospělých léčbou pouze pomocnou. Váš nález ukazuje problém,který by měl jít stabilizovat správnou fyzioterapeutickou aktivní léčbou, vzhledem právě k nálezu, ne u ledasjakého fyzioterapeuta, ale u fyzioterapeuta, který bezprostředně spolupracuje s lékařem( přimo, v ordinaci, na oddělení) nebo lékařem, který se aktivní fyzioterapii věnuje( JAKO NAPŘ.JÁ), PAK MŮÁTE ŠANCI ZLEPŠIT funkci v podstatné oblasti, která je příčinou potíží, souačsně začít konečně cíleně cvičit na úpravu svalových dysbalancí, které jsou jistě přítomny a v téchvíli- zlepšení, ne nyní, když jsou bolesti a nejste toho schopen absolvovat nácvik ergonomických návyků,které potřebujete pro práci i mimo ni.

MUDr. Jiří Marek
MUDr. Jiří Marek

Specializace: Fyzioterapie
Pracoviště: Soukromá ambulance Praha, Brno - Klinika Naprapathy

 
Líbí se vám odpověď?
+4 Ano Ne
 
 
Diskuze čtenářů Přidejte komentář jako první

Vstoupit do diskuze

 
 
 
Naposledy prohlédnuté hodnocení
Naposledy přečtené dotazy
 
Kam dál
 
 
Střevních zánětů stále přibývá. Proč?
Články: Střevních zánětů stále přibývá. Proč?
Hledáním příčin rostoucího...
Vyšetření prostaty
Články: Vyšetření prostaty
Při vyšetření prostaty...
Jak si poradit se zánětem močových cest pomocí homeopatik
Články: Jak si poradit se zánětem močových cest pomocí homeopatik
Pálení a řezání v podbřišku...
Pěšky nebo na kole - Tipy na výlety
Naposledy čtené:
Doporučený článek:

Soutěžte s Belcurou

 celý článek
Doporučený článek:

Soutěžte s Belcurou

Atopická, suchá nebo podrážděná pokožka bezesporu vyžaduje důslednou péči. Svědění v těchto případech dokáže být velice nepříjemné. Kůže je navíc zranitelná a náchylnější k...  celý článek

x