Vynechaná menstruace

Ráda bych se zeptala, jestli je možné, aby se mi nedostavila menstruace během týdenní pauzy po dobrání antikoncepce? Předpokládám, že důvodem by mohl být celý měsíc shonu, vzhledem k tomu, že jsem měla patery přijímačky na VŠ a rodinné problémy. Používám antikoncepci Softinelle + s přítelem používáme kondom, nechce se mi věřit, že by mohlo jít o těhotenství. Čípek mám měkký a otevřený, týdenní pauza končí zítra a v pondělí začínám brát další platíčko antikoncepce. Ještě by mě zajímalo, jestli by antikoncepce mohla ovlivnit výsledek těhotenského testu? Předem děkuji za odpovědi.

Odpověď odborníka:

Milá Kateřino, při užívání kombinované antikoncepce, jakou je i Softinelle se může stát, že se dostaví místo menstruace pouze lehké zašpinění a může se stát, že se menstruace nedostaví. Vzhledem k tomu, že kombinuje antikoncepci s kondomem, tak je pravděpodobnost otěhotnění téměř nemožná a těhotenství bych se neobávala. Pokud by vám vynechala menstruace více než 2x po sobě, tak navštivte gynekologa. Mějte se hezky.

MUDr. Barbora Müller
MUDr. Barbora Müller

Specializace: Gynekologie a porodnictví
Pracoviště: Nemocnice Ostrov

 
Líbí se vám odpověď?
+1 Ano Ne
 
Diskuze čtenářů Přidejte komentář jako první

Vstoupit do diskuze

 
 
 
 
Naposledy prohlédnuté hodnocení
Naposledy přečtené dotazy
 
Naposledy čtené: