Vynechání menstruace

Hezký den, prosím Vás o radu. Jsem momentálně na 5 měsíců v Anglii. Hned po příjezdu, začátkem října, jsme vysadila antikoncepci. Menstruaci jsem dostala jako normálně hned po dobrání platíčka. Byla to ale má poslední menstruace. Od té doby jsem to ještě nedostala (a měla bych už tak 2x). Pohlavní styk jsem neměla, takže těhotenství se vylučuje. Je pravda, že nikdy jsem neměla menstruaci pravidelnou, kolikrát jsem to dostala třeba až po 3 měsících, vše se spravilo, až když jsem začala brát v 17-ti antikoncepci. (Teď je mi 20). Čím to může být? A ještě bych se chtěla zeptat: Za měsíc se vracím zpátky do ČR a chci znovu nasadit antikoncepci. Kdy si mám vzít 1. prášek? Vím, že když jsem antikoncepci začala brát, 1. prášek jsem si vzala 1.den menstruace. Ale co když menstruaci stále nedostanu? Můžu si vzít 1. prášek kdykoli? Předem mnohokrát děkuji za odpověď. Karin

Odpověď odborníka:

Ve vašem věku jsou hormonální dysbalance ještě poměrně časté. Příčinou by mohl být i psychický stres či větší úbytek hmotnosti. Je také možné, že tuto poruchu máte již dlouhou dobu, ale tím, že jste brala antikoncepci, se na to nepřišlo. Krvácení při užívání antikoncepce je totiž způsobeno pouze poklesem hormonů po vysazení , ale není to skutečná menstruace z odloučení vajíčka. Takže je možné, že třeba trpíte anovulací či jinou poruchou. Tak jako tak by vás měl vyšetřit gynekolog .

 
Líbí se vám odpověď?
0 Ano Ne
 
 
Diskuze čtenářů Přidejte komentář jako první

Vstoupit do diskuze

 
 
 
 
Naposledy prohlédnuté hodnocení
Naposledy přečtené dotazy
 
Naposledy čtené:
Doporučený článek:

Soutěžte s Belcurou

 celý článek
Doporučený článek:

Soutěžte s Belcurou

Atopická, suchá nebo podrážděná pokožka bezesporu vyžaduje důslednou péči. Svědění v těchto případech dokáže být velice nepříjemné. Kůže je navíc zranitelná a náchylnější k...  celý článek

x