Vynechání menstruace

Dobrý den, v červnu mi bude 20 let, od 15 jsem užívala HA Lyndynete, nicméně jsem jí vysadila po necelých 5 letech, můj problém je takový, že od vysazení HA se mi nedostavila menstruace, a bojím se jestli nejsem nějak nemocná, nebo zda je to normální po vysazení, když jsem brala HA měla jsem menstruaci pravidelnou pomalu i na hodinu, ale ted ne a ne se dostavit :( s přítelem jsem měla v poslední době již 2x nechráněný styk, byla bych ráda za jakoukoli kladnou odpověď. Děkuji

Odpověď odborníka:

Dobrý večer, pokud jste měla pravidelnou menstruaci pře zahájením užívání hormonální antikoncepce, s největší pravděpodobností se jedná o tzv. postpill amenoreu - jev, kdy po vysazení antikoncepce, menstruační krvácení po nějakou dobu nepřichází. Nevím, jak Vám měsíčky už dlouho meškají, ale pokud můžete vyloučit těhotenství(nejlepší je, udělat si těhotenský test), není se třeba ničeho obávat. Každopádně, pokud by menstruace sama opravdu nepřišla, navštivte svého gynekologa a ten ji medikamentózně vyvolá.

MUDr. Renata Kavanová
MUDr. Renata Kavanová

Specializace: Gynekologie a porodnictví
Pracoviště: soukromá praxe My.Gyn, s.r.o.

 
Líbí se vám odpověď?
0 Ano Ne
 
 
Diskuze čtenářů Přidejte komentář jako první

Vstoupit do diskuze

 
 
 
 
Naposledy prohlédnuté hodnocení
Naposledy přečtené dotazy
 
Naposledy čtené: