Vynechání menstruace po vysazení antikoncepce

Dobrý večer. Pane MUDr. chtěla bych Vás poprosit o vaši radu a názor. Je mi 20 let a asi čtyři roky jsem brala antikoncepci. V březnu tohoto roku jsem musela antikoncepci vysadit z důvodu fixace dolní končetiny a od té doby se menstruace nedostavila. Léky jsem dobrala a po týdenní pauze už jsem léky nenasadila. Dřív bývala menstruace na den přesná. Těhotenství by nemělo být reálné z důvody ochrany při styku. Je to běžná záležitost nebo mám požádat o vyšetření svoji lékařku? Mnohokrát Vám děkuji za Vaši odpověď. B.

Odpověď odborníka:

Po vysazení antikoncepce je to možné, pro jistotu by jste si měla udělat gravitest a bude-li negativní vyčkejte ještě měsíc a v případě, že se i další nedostaví navštivte gynekologii. Příjemný den

MUDr. Jan Sládeček
MUDr. Jan Sládeček

Specializace: Gynekologie a porodnictví
Pracoviště: Gynekologická ambulance, POLIKLINIKA AGEL Praha Italská

 
Líbí se vám odpověď?
0 Ano Ne
 
 
Diskuze čtenářů Přidejte komentář jako první

Vstoupit do diskuze

 
 
 
 
Naposledy prohlédnuté hodnocení
Naposledy přečtené dotazy
 
Kam dál
Naposledy čtené: