Vynechaní menstruace po vysazeni ha

Dobrý den. Loni v září jsem po 13 letech vysadila HA. Byla jsem upozorněna lékařkou, že se mám dostavit, pokud nenastane perioda do 40 dnů. To jsem spnila, dostala injekci na vyvolání, odmenstruovala a opět nic. Doktorka mi udělala ultrazvuk a hormonální testy- obojí v pořádku. Upozornila jsem na velkou ztrátu hmotnosti (12 kg za 6 měsíců) a že hodně cvičím, nicméně dle horm.testů to prý není z toho. Doktorka nasadila další hormonální injekce- 3x v řadě za sebou, aby se to povzbudilo. Toto jsem podstoupila a zatím však nenastala žádná změna. Na děti nespěchám a upřímně moc se mi nelíbí řešení léčby hormony, kdyz mám dle testů hladiny hormonů v pořádku. Je nutné v takové léčbě pokračovat? Neměla bych spíše trvat na zjištění skutečných duvodů, proč se perioda nedostavuje? Nebo vzhledem k tomu, že se to pravděpodobně děje po vysazení HA běžně, není lepší prostě počkat, až se s tím tělo srovná samo? Děkuji a odpověď

Odpověď odborníka:

Dobrý den. Poruchy menstruačního cyklu se často objevují při razatních změnách váhy, což je zřejmě Váš případ. Pokud je ostatní gynekologický nález v pořádku, zkuste vyčkat. Na druhou stranu být dlouhodobě bez menstruace též není optimální např. z hlediska kostní tvorby.

MUDr. David Neubert
MUDr. David Neubert

Specializace: Gynekologie a porodnictví
Pracoviště: NEUMED gynekologická ambulance s.r.o.

 
Líbí se vám odpověď?
+2 Ano Ne
 
 
Diskuze čtenářů Přidejte komentář jako první

Vstoupit do diskuze

 
 
 
 
 
Naposledy prohlédnuté hodnocení
Naposledy přečtené dotazy
 
Naposledy čtené: