Vynechání menstruace po vysazení ha

Dobrý den. V prosinci 2013 jsem se rozhodla, že nechci užívat HA (Jangee, užívala jsem ji rok). Od té doby jsem 2x špinila, pokaždé zhruba týden. Dnes je 5.4. a menstruace v klasickém rozsahu se mi nedostavila. S nikým jsem během té doby nebyla ani dlouho předtím, tudíž těhotná na 100% nejsem. Podobná situace se mi stala už před dvěma lety (to jsem HA užívala cca 4 roky), rozhodla jsem se už tehdy, že nechci užívat HA, po 4 měsících se mi menstruace nedostavila, navštívila jsem moji doktorku a ona mi jako řešení vymyslela opětovné užívání HA, což jsem ne zcela pochopila. Doufám, že se můj problém dá vyřešit jiným způsobem, nevím, jestli mi scházející menstruace může způsobit nějaké zdravotní potíže anebo se jen tělo dlouho srovnává se svými vlastními hormony. Děkuji za odpověď.

Odpověď odborníka:

Je potřeba zjistit příčinu,nepíšete kolik je vám let,bylo by vhodné stanovit hormonální hladiny a provést ultrazvuk jak vypadá endometrium,ale pokud se bude jednat o hormonální poruchu jinak než hormonálně se léčit nedá. Příjemný den

MUDr. Jan Sládeček
MUDr. Jan Sládeček

Specializace: Gynekologie a porodnictví
Pracoviště: Gynekologická ambulance, POLIKLINIKA AGEL Praha Italská

 
Líbí se vám odpověď?
+2 Ano Ne
 
 
Diskuze čtenářů Přidejte komentář jako první

Vstoupit do diskuze

 
 
 
 
Naposledy prohlédnuté hodnocení
Naposledy přečtené dotazy
 
Naposledy čtené: