Vypadávání vlas§ po depakinu

Dobrý deň, chcela by som Vás poprosiť o radu.Dcéra berie od decembra Depakine chrono 500-1/2-0-1.Asi mesiac pozorujem ,že jej vypadávajú viac vlasy.Dočítala som sa na letáčiku,že je to jeden z nežiadúcich účinkov-prechodný.Chcem sa spýtať na Vašu skúsenosť,či to po čase prestane samo,alebo by sme mali zmeniť lieky?V podstate ich znáša dobre,odpadla len raz v novembri a bola jej hned nasadená liečba.neviem,či neberie aj vysokú dávku.Má 16 rokov a 53 kg. veľmi pekne dakujem za váš čas.

Odpověď odborníka:

Dobrý den, padání vlasů je možným nežádoucím účinkem Depakinu. Kontaktujte lékaře Vaší dcery stran dalšího postupu, osobně lék většinou vyměním.

MUDr. Magdaléna Hlavačková
MUDr. Magdaléna Hlavačková

Specializace: Neurologie
Pracoviště: neurologická ambulance Uherský Brod

Líbí se vám odpověď?
0 Ano Ne
 
Diskuze čtenářů Přidejte komentář jako první

Vstoupit do diskuze

 
 
 
 
Naposledy prohlédnuté hodnocení
Naposledy přečtené dotazy
 
Kam dál
 
 
Záludná rakovina ledvin: lze ji odhalit včas?
Články: Záludná rakovina ledvin: lze ji odhalit včas?
Diagnóza rakoviny ledvin je...
Anémie neboli chudokrevnost
Články: Anémie neboli chudokrevnost
V lidském těle dospělého...
7 800 Tipů kam na výlet z celé ČR
Turistikou ke zdraví s Turistika.cz
Naposledy čtené: