Vypadávání vlasů

Dobrý deň. Prosím Vás, mohli by ste mi pomôcť: Mám reumatické ochorenie a užívam Prednison okrem iných liekov. Vlasy mi veľmi vypadávajú, sú krehké. Problém je ale vlasová pokožka. Svrbí ma, páli ma, robia sa mi vriedky. Bola som aj u kožného, dal mi mastičku, ktorú si mám vtierať na tie vriedky. Včera som bola na vyšetrení v lekárni, kde ponúkali nový produkt. Pani mi povedala, že mám suchú seboreu. Mne sa to nezdá, vlasy mám veľmi suché a netvorí sa mi na pokožke maz. Veľmi dakujem za Váš odborný názor. S úctou Jana Burdová

Odpověď odborníka:

Dobrý den, Vaše potíže pravděpodobně souvisí jak s revmatickým onemocněním tak s dlouhodobou léčbou Prednisonem. Běžně bych dala na popisované potíže kortikoidní přípravek. Ve vašem případě ( užíváte Prednison) by to bylo ale moc. Zkuste šampon Linola (dostanete v lékárně bez receptu). je to šampon pro ekzematiky na suchou, citlivou pokožku, k jejímu zklidnění. Pokud je kůže hodně suchá až s tvorbou šupinek, přidejte k ošetření Excipial U Hydrolotio - vtírejte 1x denně do vlasové pokožky.

MUDr. Radka Zimolová
MUDr. Radka Zimolová

Specializace: Dermatovenerologie
Pracoviště: Kožní-lymfologická ambulance a kosmetika, Nemocnice Atlas Zlín

 
Líbí se vám odpověď?
+2 Ano Ne
 
 
Diskuze čtenářů Přidejte komentář jako první

Vstoupit do diskuze

 
 
 
 
Naposledy prohlédnuté hodnocení
Naposledy přečtené dotazy
 
Naposledy čtené: