Vypadávání vlasů

Dobrý den, prosím Vás o radu. V těhotenství i po porodu bylo vše v pořádku. Kojím 8 měsíců a poslední měsíc mi začaly nadměrně vypadávat vlasy a třepit se mi nehty. Neberu žádné léky. Slyšela jsem, že to může být tím kojením. Poradíte mi prosím? Pomalu přecházíme na Sunar. Moc děkuju za odpověď

Odpověď odborníka:

Dobrý den, při ukončování kojení se vracejí pohlavní hormony zase zpět do normy jako před otěhotněním a mohou se objevit známky zvýšeného padání vlasů. Doporučeným a ůčinným prostředkem je doplněk Biotin /vitamín H/ z lékárny, můžete se tam také poradit o jiných prostředích na podporu vlasů (vlasová sera, šampony) podle vlastní kapsy (ale většinou se stav po ukončení kojení sám upraví). Dostatečně spěte, kvalitně jezte a můžete zařadit do stravy zvýšené množství vitamínů a stopových prvků (mořské řasy, chlorella a podobně). Pokud by cca za měsíc až dva opatření nepomohla, dostavte se na kontrolu na kožní, kde se těmito problémy zabývají. Předtím je ale dobré mít výsledky testu na štítnou žlázu, která může potíže s vlasy také způsobovat. Hezký den.

 
Líbí se vám odpověď?
0 Ano Ne
 
 
Diskuze čtenářů Přidejte komentář jako první

Vstoupit do diskuze

 
 
 
 
Naposledy prohlédnuté hodnocení
Naposledy přečtené dotazy
 
Kam dál
Naposledy čtené: