Vypadávání vlasů

Paní doktorko. Asi v říjnu 2012 jsem začala mít problémy se silným nočním pocením a vypadáváním vlasů.Při odběrech mi byl zjištěn TSH víc než 20.Byl mi nasazen Euthyrox s denní dávkou 25.Za celý rok se mi hodnota nedostala pod hranici 8. Až po roce v říjnu 2013 mi byla zvednuta medikace na 50 denně. Vlasy stále vypadávaly a nové nerostly a najednou se i přes zvýšení dávky přidalo i zastavení růstu ochlupení , jeho vypadávání a zastavení růstu nehtů. Před měsícem jsem změnila lékaře , ten nasadil denní dávku 75...růst ochlupení a nehtů je strašně pomalý a jen někde , navíc se přidalo i vypadávání obočí a řas, natékání víček a špatná koncentrace.Při mytí hlavy mi vypadne až 350 vlasů .Myslíte si , že je to ještě doznívání vysokých hodnot TSH, které jsem celý rok měla ? Mám docela i stresovou práci , tak mám strach aby se nejednalo třeba o alopecii universalis ze stresu.Tuhle nemoc má bývalý přítel z náhlého stresu .Moc dobře to psychicky nenesu...další kontrolu mám mít až letos v červnu , tak proto dotaz na Vás...předem moc děkuji za odpověď. Iva

Odpověď odborníka:

Organizmus se bude s důsledky dlouhodobého nedostateku hormonů štítnice určitě vyrovnávat nějakou dobu. Obávám se ale, že nemohu zaručit, že se určitě nejedná i o vliv stresu, či jiných činitelů. Navíc ani nevíme, jestli jsou hodnoty TSH již v normě.
Možná bych zkusila nějaké doplňky výživy zaměřené na vlasy a nehty z lékárny (pokud jste tak ještě neučinila), nebo se event poradit s kožním lékařem, pod kterého kompetenci léčba nemocí vlasů a nehtů spadá. Další možností je smozřejmě také to, že skontaktujete svého edokrinologa s tím, že Vaše potíže stále nevymizely, aby Vám naplánoval dřívější laboratorní kontrolu.
Držím palce.

MUDr. Viktória Ďurovcová Ph.D.
MUDr. Viktória Ďurovcová Ph.D.

Specializace: Endokrinologie
Pracoviště: Soukromá endokrinologická ambulance, Praha

 
Líbí se vám odpověď?
0 Ano Ne
 
 
Diskuze čtenářů Přidejte komentář jako první

Vstoupit do diskuze

 
 
 
 
 
Naposledy prohlédnuté hodnocení
Naposledy přečtené dotazy
 
Kam dál
Naposledy čtené: