Vypadávání vlasů

Dobrý den, poslední dobou mi začaly hodně padat vlasy a to se dřív nestávalo, také jsem přestala asi před třemi měsíci brát antikoncepci, kterou jsem předtím brala roky, myslíte, že to může být tím? Někde jsem četla, že to s tím může souviset a jiný důvod mě nenapadá. Docela mě to děsí protože skoro pokaždé, když si sáhnu rukou do vlasů, tak mi v ní zůstane chumáč vlasů a bojím se, aby mi vlasy viditelně nezřídly, proto je mám i tak velmi jemné a nemám jim moc. Neexistují nějaké vitaminy, které opravdu fungují? V minulosti jsem brala takové ty klasické vitaminy na podporu růstu vlasů, ale nikdy jsem neviděla zádný výsledek. Děkuji za radu. S pozdravem, Veronika

Odpověď odborníka:

Výpad vlasů je ve vašem případě jednoznačně důsledkem hormonální dysbalance po vysazení antikoncepce. Až se hormonální změny ustálí, měly by vlasy přestat padat. Kožní lékař vám může předepsat roztok k potírání vlasové pokožky Alpicort.

MUDr. Eva Dogoši
MUDr. Eva Dogoši

Specializace: Dermatovenerologie
Pracoviště: Soukromá kožní ambulance

 
Líbí se vám odpověď?
0 Ano Ne
 
 
Diskuze čtenářů Přidejte komentář jako první

Vstoupit do diskuze

 
 
 
 
 
Naposledy prohlédnuté hodnocení
Naposledy přečtené dotazy
 
Naposledy čtené: