Vypadávanie vlasov

Dobrý deň, mám 18 rokov, liečim sa na reumatoidnu artritídu ( beriem enbrel a methotrexát - viem že sa s tými liekmi nemá piť alkohol ale ešte aj to som porušila viac krát), a mám problém s vypadávaním vlasov.. Na liekoch je napísané že môžu viesť k zvýšenému padaniu vlasov, a mne aj padali viac, lenže posledné týždne sa to o dosť zhoršilo, tak neviem či by to mohlo byť tým. Hlavne nad čelom mám také riedke vlasy, vypadávajú mi síce najviac tie najdlhšie ale teraz začali už aj tie kratšie..Ke%d sa na hlave poškrabem tak to trocha bolí.. Mám viac problémov, pred dvomi týždňami som mala nejaké črevné ochorenie, a navyše aj cyklus mám dosť nepravidelný.. Tiež som sa snažila pred mesiacom schudnúť, ale to som sa snažila také dva mesiace jesť zdravo..no je možné že som niečo dôležité vyradila z jedálničku... Neviete z čoho by mi tak mohli padať? Alebo aspoň čo môžem sama urobiť, aby som im pomohla?

Odpověď odborníka:

Ve vasem pripade mohou vlasy vypadavat z vice pricin: nezadouci ucinek uzivanych leku, hormonalni dysbalance, ubytek hmotnosti, celkove zanetlive onemocneni. Neda se presne stanovit, ktery z techto vyvolavatelu je nejpodstatnejsi. Navstivte kozniho lekare, ktery vam predepise podpurnou lecbu ve forme tinktury a ev. i tablet.

MUDr. Eva Dogoši
MUDr. Eva Dogoši

Specializace: Dermatovenerologie
Pracoviště: Soukromá kožní ambulance

 
Líbí se vám odpověď?
-1 Ano Ne
 
 
Diskuze čtenářů Přidejte komentář jako první

Vstoupit do diskuze

 
 
 
 
Naposledy prohlédnuté hodnocení
Naposledy přečtené dotazy
 
Naposledy čtené:
 
Doporučený článek:

Soutěžte s Belcurou

 celý článek
Doporučený článek:

Soutěžte s Belcurou

Atopická, suchá nebo podrážděná pokožka bezesporu vyžaduje důslednou péči. Svědění v těchto případech dokáže být velice nepříjemné. Kůže je navíc zranitelná a náchylnější k...  celý článek

x