Vypálení vyšetření nmr na cd a velké bolesti při vyšetření

Dnes jsem absolvovaval NMR v Nemocnici v Jablonci n/N achtěl jsem se zeptat zdali je normální,když pacient má žádost od lékaře, aby slečna která mě vyšetřovala mě požádala o CD z minulého vyšetření jinak že mi to nevypálí, prý aby mohla porovnat zdali jsou na páteři nějaké změny. Toto vyšetření si vyžádal rehabilitační lékař z Liberce, který by to asi měl posoudit, nevím. No nicméně nejprve si do počítače stáhla tu NMR z r.2012 a až po té mi šla prý vypálit to konkrétní CD, nevím připadá mi to podezřelé. Navíc jsem při vyšetření měl hrozné bolesti, které mě trápí normálně šílené řezání a ostré bodání v horním stehenním svalu, které se nedalo skoro vydržet, tak jsem na dotyčnou slečnu , která mě vyšetřovala zvonil, nicméně ona na zvonění vůbec nereagovala a já se svíjel v bolestech, je tohle normální ? Pak mi sdělila, že musela dodělat vyšetření a že tento stav bolesti je normální,že je to právě po té NMR. No nevím mám z toho divný pocit. Můžete mi prosím napsat Váš názor. Děkuji Martin

Odpověď odborníka:

Data k porovnání po Vás vyšetřující radiologické pracoviště žádat může, porovnání obou ale provádí vždy lékař. Není to zvykem, ale možné to asi je. Neobvyklé je, dávat si předání staršího vyšetření jako podmínku k záznamu vyšetření nového.
Komunikace s vyšetřujícím laborantem je zcela jiná otázka a doporučuji Vám obrátit se na nemocnici v Jablonci pro vysvětlení. Bolest, která Vás nutí ke změně polohy znehodnotí celé MR vyšetření obrazovými artefakty, které vzniknou při Vašem pohybu. Laborant může po poradě se sloužícím radiologem Vaše vyšetření zrušit právě proto, že nejste pro bolest schopen klidně ležet po celou dobu vyšetřování.
Z Vašeho dotazu soudím, že došlo k řadě nedorozumění, které by bylo vhodné vysvětlit asi přímo na vyšetřujícím pracovišti a předejít tak řetězení dalších chyb a případným stížnostem.

MUDr. David Bludovský
MUDr. David Bludovský

Specializace: Neurochirurgie
Pracoviště: Neurochirurgické oddělení, Lékařská fakulta v Plzni Univerzity Karlovy v Praze a Fakultní nemocnice v Plzni

 
Líbí se vám odpověď?
+2 Ano Ne
 
 
Diskuze čtenářů Přidejte komentář jako první

Vstoupit do diskuze

 
 
 
Naposledy prohlédnuté hodnocení
Naposledy přečtené dotazy
 
Kam dál
Naposledy čtené: