Vyprazdňování dětí

Dobrý den,mám dotaz týkající se vyprazňování dětí.Mám téměř 20 měsíční holčičku,která má problémy se stolicí.Už jako miminko se vyprazdňovala 1x za 12-14 dnů.Podotýkám,že byla plně kojena(kojila jsem do 1 roku) a příkrmy jsem začala dávat od 6.měsíců.Zpočátku sice měla stolici pravidelnou 1x za den,ale po čase začalo vyprazdňování za 3-4 dny.Kdykoli jsem změnila stravu,měla malá stolici pravidelnou.Jenže po čase se to opět změnilo a stolici měla 1x za 3-4 dny.Nutno dodat,že stolice je zpočátku hodně tuhá a ke konci má už normální konzistenci.Jíme jogurty,přesnídávky,hodně ovoce, zeleniny,přešli jsme na tmavé pečivo.Také tekutin má malá dostatek.Poradíte mi,co dělat,aby pro malo nebylo vyprazdňování takový problém.Děkuji za odpověď

Odpověď odborníka:

Může jít o vrozená líná střeva, stravování jak popisujete, je asi vpořádku. Doporučuji podávat denně Lactulosu, je volně prodejná, nenávyková a nevstřebává se. Zpočátku klidně i větší množství, než je uvedeno v příbalovém letáku, je zapotřebí dávkování vyzkoušet, na každého působí trochu jinak. Po čase se stolice zpravidelní a pak byste dlouhodobě pokračovali v každodenním podávání menší dávky. Vhodné je taky každodenní užívání Actimelu nalačno.

 
Líbí se vám odpověď?
+1 Ano Ne
 
 
Diskuze čtenářů Nové téma | zodpovězené dotazy
vyprázdňování | Od: vlasta | 12.1.2011 22:55
;-)ahojky ty samé problémy měl můj syn.Ale vše se srovnalo po týdnu užívání přírodního produktu,který mě nabídla sousedka jsem ráda protože s tím dosti trpěl .Klidně napiš ráda poradím.
reagovat
 
 
 
 
 
Naposledy prohlédnuté hodnocení
Naposledy přečtené dotazy
 
Kam dál
Naposledy čtené: