Vyrážka

Vážení, chtěla bych se zeptat na léčbu kožního problému. Zatím nikdo neporadil ani nepomohl. Po přeočkování na žlouzenku, před 10ti lety, se mi ojevila jakási vyrážka,vapadající jako akné, téměř po celém těle, na kterou nezabírá vůbec žádná léčba. Je to vůbec kožní problém nebo je třeba léčit zevnitř? Děkuji za odpověď.

Odpověď odborníka:

Dobrý den, po aplikaci očkovacích látek, včetně té proti hepatitidě, se samozřejmě může vyskytnout kožní reakce jako nežádoucí účinek. U vakcíny proti hepatitidě je popisována zejména kopřivka, méně často tzv. erytema exsudativum (to je ale doprovázeno teplotou a puchýřnatou vyrážkou) - obojí pak ale v krátké době vymizí. Váš nález nemohu vizuálně hodnotit, nemohu Vám tedy než doporučit návštěvu kožního lékaře, který rozhodne o dalším postupu.

 
Líbí se vám odpověď?
0 Ano Ne
 
 
Diskuze čtenářů Přidejte komentář jako první

Vstoupit do diskuze

 
 
 
 
Naposledy prohlédnuté hodnocení
Naposledy přečtené dotazy
 
Kam dál
Naposledy čtené:
 
Doporučený článek:

Soutěžte s Belcurou

 celý článek
Doporučený článek:

Soutěžte s Belcurou

Atopická, suchá nebo podrážděná pokožka bezesporu vyžaduje důslednou péči. Svědění v těchto případech dokáže být velice nepříjemné. Kůže je navíc zranitelná a náchylnější k...  celý článek

x