Vyrážka a boláky v tříslech

  • Dotaz od: Kristýna D
  • Publikováno: 7.10.2016
  • uLékaře.cz

Chtěla bych se na Vás obrátit s prosbou o radu. Je mi 22 let, již několik roků se potýkám s vyrážkou, zanícenými pupínky a podkožními boláčky v oblasti třísel a vnitřní strany stehen. Některé jdou vymáčknout jako klasické akné, ty podkožní ne, občas narostou do takové velikosti, že je pro mě např. sezení či sportovní aktivita nepříjemná, namažu to višňovského mastí a po pár dnech je to lepší. Nicméně je to dlouhodobý problém a těch boláků a pupínků je opravdu hodně. Hygienu nezanedbávám, myji se každý den, nijak extrémně se nepotím. Třísla si holím, je možné, že je to vyrážka z holení? Vždy použiji Alpu jako dezinfekci a namažu krémem, ovšem vyrážku mám permanentně a i v místech, kde se neholím. Mohl by pomoci nějaký přípravek z lékárny, nebo je nutná návštěva dermatologa a např. nasazení antibiotik? Děkuji za radu.

Odpověď odborníka:

Kristýno. Vaše potíže jsou způsobené ucpáváním mazových žláz v oblasti chloupků, kde dojde k rozvoji infekce tvz. furunklům. Holení tento stav může zhoršovat.
Určitě je vhodné navštívit kožního lékaře, který podle rozsahu postižení předepíše lokální léčbu. Při větším postižení je třeba nasadit i přechodně antibiotika. Pěkný den. Fischerová.

MUDr. Jana Fischerová
MUDr. Jana Fischerová

Specializace: Praktické lékařství
Pracoviště: Revmatologická ambulance na Průtahu s.r.o. Děčín

 
Líbí se vám odpověď?
+1 Ano Ne
 
 
Diskuze čtenářů Přidejte komentář jako první

Vstoupit do diskuze

 
 
 
 
 
Naposledy prohlédnuté hodnocení
Naposledy přečtené dotazy
 
Naposledy čtené: