Vyřážka po lécích??

Dobrý den. Cca 2.den léčby antibiotikem cefuroximem kvůli chrapotu se mi objevila vyrážka na glans penis - drobná červená zarudnutí, lehce prominující trochu jako puchýřky velikosti cca 0,5 mm, nesvědící, výsev je prakticky od počátku neměnný. Mám podobobný problém poprvé v životě. Poradíte mi prosím? Zda to spontánně odezní po ukončení terapie atb nebo tomu mám nějak pomoci?

Odpověď odborníka:

Na alergickou reakci to podle popisu nevypadá, mohlo by jít např. o kvasinkovou infekci ( což může být v souvislosti a užíváním antibiotik). Ošetřujte 2x denně krémem proti kvasinkám (volně prodejné - např. Canesten). Při mytí používejte jen čistou vodu, důkladně sušte. Užívejte probiotika. Pokud projevy do týdne nezmizí, navštivte kožního lékaře.

MUDr. Eva Dogoši
MUDr. Eva Dogoši

Specializace: Dermatovenerologie
Pracoviště: Soukromá kožní ambulance

 
Líbí se vám odpověď?
0 Ano Ne
 
 
Diskuze čtenářů Přidejte komentář jako první

Vstoupit do diskuze

 
 
 
 
 
Naposledy prohlédnuté hodnocení
Naposledy přečtené dotazy
 
Naposledy čtené: