Vyrážky po operácii

Dobrý deň p.dr. Poprosím o radu. Som 2 mes.po operácii,odstránenie abscesu v malej pánve. Od vtedy sa neviem zbaviť vyrážok,ktoré sa mi objavujú na tvári,krku,za ušami,dekolte. Vyrážky su malé mám doslova krupicu.Už dva mesiace sa vyskytujú stále nové. Beriem Zinerit a belakne gél,žiaľ nezaberajú.Kožná lekárka mi brala krv,výsledky su mierne zvýšené.ATB mi zatiaľ nepredpísala, nakoľko sme sa dohodli, že po návrate od mora,akproblém bude pretrvávať,nasadíme lieky. Myslíte si, že problém môže súvisieť s dg,alebo množstvom ATB a dľžky užívania,keďže pred 3,5mes.som podstúpila aj hysterekómiu takže lieky ATB som brala skoro 2,5 mes..Som zúfala. Určite to ide z vnútra.Ďakujem za info.

Odpověď odborníka:

Vyrážka může být způsobena hormonálními změnami, nadměrným užíváním ATB, ale i velkou zátěží organismu v souvislosti s operací a základním onemocnění. Zkuste Akneroxid 5 gel 1xdenně večer na postižené plochy. Pokud nedojde ke zlepšení, budete muset navštívit kožního lékaře.

MUDr. Eva Dogoši
MUDr. Eva Dogoši

Specializace: Dermatovenerologie
Pracoviště: Soukromá kožní ambulance

 
Líbí se vám odpověď?
0 Ano Ne
 
 
Diskuze čtenářů Přidejte komentář jako první

Vstoupit do diskuze

 
 
 
 
Naposledy prohlédnuté hodnocení
Naposledy přečtené dotazy
 
Naposledy čtené: