Vysazení antikoncepce

Dobrý den, chci se zeptat, za jak dlouho po vysazení antikoncepce má přijít první menstruace, jestli až za 30 dní nebo klidně i třeba po dvou týdnech. A také zda-li je normální, když jsem 14 dnů po vysazení antikoncepce napuchlá (ruce, nohy, obličej) a hodně mě bolí v podbřišku. A otázka poslední, ovulační krvácení časem odezní samo nebo když jednou přijde, je to už trvalý stav a jak je to s otěhotněním při ovul. krvácení. Děkuji za odpovědi.

Odpověď odborníka:

Dobrý den, menstruace obvykle přichází záhy po vysazení antikoncepce. V některých případech, kdy žena užívá antikoncepci dlouhodobě, se může stát, že se menstruační cyklus obnoví v době do 3 měsíců. Otoky a bolesti po vysazení antikoncepce zřejmě s antikoncepcí nesouvisí, stav byste měla konzultovat se svým lékařem. Ovulační krvácení se nemusí objevovat v každém cyklu. Otěhotnění je možné i při tomto ovulačním krvácení.

MUDr. Martina Hasilová
MUDr. Martina Hasilová

Specializace: Gynekologie
Pracoviště: Ústav pro péči o matku a dítě, Praha

 
Líbí se vám odpověď?
+2 Ano Ne
 
 
Diskuze čtenářů Přidejte komentář jako první

Vstoupit do diskuze

 
 
 
 
Naposledy prohlédnuté hodnocení
Naposledy přečtené dotazy
 
Naposledy čtené: