Vysoké teploty

  • Dotaz od: Veronika K.
  • Publikováno: 23.9.2009
  • uLékaře.cz

Dobrý den,ctěla bych se zeptat co by mohlo způsobovat opakované teploty. Dceři je nyní 23měsíců a začalo to přesně před rokem. Vrací se jí to každých 4-6 týdnů,teploty kolem 39-40 C.Máme za sebou vyšetření na nefrologii (rtg) kde bylo vše v pořádku.Nyní má od 17.9 teploty,bereme od 18.9 ATB Zinnat po 12h 5ml.Dneska je čtvrtý den co bereme ATB a dcera má stále teplotu.V moči má pokaždé směs bakterií.Pokaždý má vysoké CRP 90-100.Bylo provedeno několik odběrů krve a moče ale pokaždé bez konkrétního výsledku.Jsem už zoufalá.Prosím o radu jaké by jsme měli podstoupit evet.vyšetření aby se našla příčina.Moc Vám děkuji za odpověd. Veronika K.

Odpověď odborníka:

Dobrý den, Veroniko, teplota je vždy příznakem nějakých nepříznivých změn v organismu, velmi často jde o infekce. Vysoké CRP svědčí spíše pro bakteriální infekci, proto jsou nasazována antibiotika - je ale možné, že vždy na čas zaberou, ale ne úplně, a infekce se vrátí. Vyšetření, která by mohla odhalit místo infekce, jste podstoupili, bohužel už nic dalšího poradit nemůžu. Jedině vystřídat antibiotika za silnější a podstoupit delší kůru - to vše je ale nutné konzultovat s pediatrem, který Vaši dceru léčí, ne všechna antibiotika jsou totiž vhodná pro děti. Přeji hodně trpělivosti.

 
Líbí se vám odpověď?
+1 Ano Ne
 
 
Diskuze čtenářů Přidejte komentář jako první

Vstoupit do diskuze

 
 
 
Naposledy prohlédnuté hodnocení
Naposledy přečtené dotazy
 
Kam dál
 
 
Nepodceňujte po operaci křečových žil rehabilitaci
Články: Nepodceňujte po operaci křečových žil rehabilitaci
Odstranění křečových žil...
Otoky po hmyzím bodnutí nepodceňujte
Články: Otoky po hmyzím bodnutí nepodceňujte
Možná vy nebo vaše děti...
Co všechno vás čeká po operaci křečových žil
Články: Co všechno vás čeká po operaci křečových žil
Chystáte-li se vyřešit...
Pěšky nebo na kole - Tipy na výlety
Naposledy čtené:
Doporučený článek:

Soutěžte s Belcurou

 celý článek
Doporučený článek:

Soutěžte s Belcurou

Atopická, suchá nebo podrážděná pokožka bezesporu vyžaduje důslednou péči. Svědění v těchto případech dokáže být velice nepříjemné. Kůže je navíc zranitelná a náchylnější k...  celý článek

x