Vysoký tep a stres

Dobrý den, je mi 19 let, měřím 175 cm a vážím asi 65 kg a asi 3 měsíce se mi občas náhle zvýší tep. Obvykle je to v noci, potom nemůžu spát a zpotí se mi ruce. Někdy i ráno, ale během dne je to většinou dobré. Tento jev u mě doprovází pocit nevolnosti a musím na toaletu. Jiné další pocity nepozoruji... Nikdy jsem neměla problémy se srdcem a tlak jsem měla vždycky normální. Sem tam se u mě objeví i migréna, ale to pozoruji již několik let. Dva roky beru antikoncepci Vreya, se kterou jsem minulý týden skončila a nyní začnu s užívám Lindynette. Také mi přijde, že se tyto potíže objevují hlavně když mám menstruaci nebo před ní. V říjnu jsem nastoupila na VŠ, takže jsem v podstatě pořád ve stresu. Ve stresu jsem z toho byla již o prázdninách. Dokud jsem byla na střední škole a měla vše "na háku" , tak jsem tyto potíže neměla. Je možné, že všechny moje komplikace jsou způsobeny stresem (maturita, VŠ)? Nebo antikoncepcí? Děkuji moc za odpověď.

Odpověď odborníka:

Dobrý den. jste mladá, citlivá, inteligentní žena. Vaše otázka je dobře položená, ale odpověď- ano, možné je, že Vaše obtíže souvisejí se stresovým nastavením organismu- nic neřeší. Lékaři vždy nejprve vylučují závažnější stavy, "funkční" obtíže jsou sice nepříjemné, ale ne ohrožující. Moc bych prosila, abyste své příznaky popsala tak dobře, jako jste to udělala pro poradnu, své dorostové lékařce. Základní interní vyšetření nezabere nadmíru Vašeho času, pomůže zodpovědět Vaše pochybnosti. Rozhodně tato investice stojí zato.

MUDr. Barbora Heřmanská
MUDr. Barbora Heřmanská

Specializace: Praktické lékařství
Pracoviště: Praktická lékařka pro dospělé

 
Líbí se vám odpověď?
+2 Ano Ne
 
 
Diskuze čtenářů Přidejte komentář jako první

Vstoupit do diskuze

 
 
 
 
Naposledy prohlédnuté hodnocení
Naposledy přečtené dotazy
 
Naposledy čtené: