Výstupky a popraskané žilky na žaludu

Několik měsíců mě trápí výstupky, které se mi vytvořily na penisu, respektive žaludu. Jak je vidět na přiložené fotografii, jsou to takové výběžky v barvě kůže, které jsou patrné pouze při ztopoření penisu. Nebolí, nepálí - vlastně o nich ani nevím, ale jsem z nich přesto nervózní. Kromě toho někdy působí můj žalud zarudle, ale po bližším prozkoumání je to dáno velkým množstvím zarudlých miniaturních žilek na jeho povrchu. Zkoušel jsem léčit Canestenem, dále mastí s Bepanthenem, pak antibakteriálním mýdlem a po něm krémem s panthenolem na zklidnění, ale zdá se mi, že to je teď jen o něco málo horší. Měla byste pro mě nějakou radu? Nevím, zda směřovat spíše za urologem, dermatologem či dermatoveneorologem a popravdě, představa vyšetřování intimních partií mě poněkud děsí. Můžete mi případně doporučit nějakého lékaře v Praze, prosím? Děkuji za jakokouliv radu.

Odpověď odborníka:

Je otázkou, zda se nejedná o drobné kondylomy, z fotky to není úplně patrné, na ty nezabírá Canesten ani Bepanthen, bude nutné navštívit lékaře nejlépe z oboru dermatovenerologie, asi bych kontaktovala FN Bulovka , lze si domluvit vyšetření u lékaře-muže.
Pokud by to kondylomky byly, lze je odstranit chirurgicky nebo lépe mastičkou Aldara (je drahá, ale lepší než skalpel:))

MUDr. Zuzana Vejběrová
MUDr. Zuzana Vejběrová

Specializace: Gynekologie a porodnictví
Pracoviště: Gynekologie Gyn - Fem, Praha

 
Líbí se vám odpověď?
0 Ano Ne
 
 
Diskuze čtenářů Přidejte komentář jako první

Vstoupit do diskuze

 
 
 
 
 
Naposledy prohlédnuté hodnocení
Naposledy přečtené dotazy
 
Naposledy čtené: